Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

riskli 8 binayı hemen yıkacağız

paylaş araştır

1. çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yapılan açıklamadır.kartalda riskli sekiz bina yıkılacakmış

haberi duyunca bütün türkiyenin içine serin bir su serpildi. artık depreme karşı daha dayanıklıyız

2. Sadece sekiz bina mı diye sorduran beyan.

İstanbul'da ya da bir çok ilde bir inceleme yapılsa, bir çok binanın risk altında olduğu gerçeğine nasıl bir önlem alınacak diye meraklar içerisindeyim.

Belediyecilik de bir numara olmak isteyenler, maalesef hep sınıfta kalıyor. Bu binalara kimler izin verdi de , deniz kumuyla ya da kalitesiz beton ile nasıl yapıldı acaba. Zamanında gerekli incelemenin yapılmaması ya da yapılıp göz yumulması sonucu onca canlar gitti.

3. illa bir sıkıntı mı yaşanması gerekiyordu, illa bu canların mı gitmesi gerekiyordu diye merak ettiren soru.

4. ülkemizde malesef olay olmadan önlem alınmadığını bir kez daha gözler önüne seren söylem.daha önce niye bakılmamış, inceleme yapılmamış.ne kadar doğru bilmiyorum ama dün bu konuyla ilgili okuduğum bir haberde,binanın alt katındaki iş yerinin bazı düzenlemeler için kolonları kestiği ve bunun üzerine bina sakinlerinden birkaç kişinin şikayetçi olduğu yazayordu.gerçi olan olmuş,masum canlar gitmiş.sonradan yok şöyle olmuştu,şöyle denmişti diye konuşmak ne kadar doğru? bir daha böyle elim olaylar yaşanmaması ümidiyle diyorum.yine iyimser olmaya çalışarak ümit ediyorum.

5. bir musibetin bin nasihattan daha iyi olması dolayısıyla ülkemizde alınması planlanan bir önlem.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.