1 2 3 4 5 6 7 8

quaresma'nın ali palabıyık'a dirsek atması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hafta sonu oynanan karabükspor-beşiktaş maçında gerçekleşmiş ve maçın hakemi ali palabıyığın arkasının dönük olduğu bir anda hakemi gören ve kasıtlı olarak ona doğru koşan quaresma denen yaratığın hakeme dirsek atarak yere sermesi olayı.

  tabi ki tüp sevici hakemlerin hiçbiri olayı maçın hakemine bildirmemişlerdir. emre belözoğlu aynısını yapsa leş kargaları gibi üşüşürlerdi hepsi.

   
 2. omuz atmak? dirsekle vurmak? dirsek atmak? türlü türevleri ifade edilen pozisyon.

  bunu da sarışınlar kendi maçlarında milli kalecinin kafasına nişanlanan su şişesini örtbas etmek için gündemde tutuyorlar.

  hayatında kimseye dirsekle vurmamış nu kişilerin olayı böyle yorumlaması doğal. o süratte biri karşısındakine dirseğiyle vursa vurduğu yeri direkt içeri gömer.

  omuz attı falan deyin de destekli sağladığınızı anlayalım.

   
 3. quaresmanın kasıtlı hareketinin jimnastikçilerce de tasdiklendiği ve dirsekti omuzdu diyerek olayı hiç olmamış gibi davranmaya çalıştıkları olay.

  tabi o hareketi bir fenerli yapsa 4.hakem anında söyler,oyuncu kırmızı kartı alır ve hakeme fiziki müdahaleden cezası neyse (sanırım 8 maça kadar çıkabiliyor) onu alırdı.

  ama söz konusu jimnastik kulübü olunca akan sular duruyor.

   
 4. kasti olmayan hareket.

   
 5. sportmence olmayan bir davranış

   
 6. ekte vereceğim pozisyondur.

  şu gözler bu pozisyonda kasıt olmadığını yazanları da gördü ya ne desem bilemedim.

  https://www.youtube.com/watch?v=pg9YuETsk3E

   
 7. fenerli ya da Galatasaraylı yaparsa kasıtlı ama quaresma denen yaratık yaparsa kasıtlı olmadığını anladığımız hareket.

  evet tamamen tesadüfen koşuyor hakemin üstüne ve yere yığıyor ama şerefli basında zerre konuşulmuyor bile.

   
 8. kasıtlı olduğu konusunda ittifak eden sarışın esra ceyda kız kardeşlerin nedense kaleci Volkan Babacan'ı yaralamaya teşebbüs eden kafasına isabet eden su şişesini ve linnes'in antalyasporlu maicon'un ayağını kırmayı beceremediği? meseleler hakkında tek kelime edemediği olay.

  ama doğru linnes sarı kartla geçiştirildi yani cezalandırıldı diyecektim, o su şişesine de stada girme cezası verirler olur biter.

  sarışın kafaları için not: yanlış anladığınıza eminim. saha kapatmaya karşı biriyim. bu tür bir olayda tek ceza alması gereken kişinin de şişeyi atan kişi olması gerektiğini düşünüyorum. ancak samsunda oynanan ve sorumlusunun fenerasyon olduğu bir maçta savaşa gider gibi alet edavatla maça girip her türlü kışkırtıcı harekete Son kerteye kadar sabır gösteren ve Taşkınlık yapmayan takıma saha kapatma cezası veriyorsan adalet ve eşitliğin gereğini yapacaksın. ama yapacak iradenin de olmadığını adım gibi biliyorum.

   
 9. Topun yönüne göre hızlı koşan oyuncunun kendini döndürmesi ve bu olay neticesinde hakemle çarpışması ile sonuçlandı.

  Oyunu çıplak gözle izle konuş, video izle konuş, fotoğrafa bak konuş, ama mantıklı konuş.

  Bunda bile ceza bekleyenlere ne diyelim burada ekmek yok başka kapıya naş.

   
  (Bkz: yazık)(Bkz: yazık be)
 10. Ali palabıyığın dünkü maçta geç te olsa adil davranarak gerekeni yaptığı olay.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.