Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/profesorlerin-kovid-19-asisi-olmak-istememesi/
Yazdırılma Tarihi : 17 Nisan 2024 Çarşamba 00:31

Profesörlerin kovid-19 aşısı olmak istememesi

1. korkmasıdır. İşine gelmemesi.

Sunucu sorar HOCALAR AŞI OLACAK MI?

Prof. Dr. Serhat Ünal: Bu tracking bir soru. Ben yaptırmayacağım, benim neden yaptırmayacağımı tahmin edersiniz. Ben 6. ayındayım. 1/30 antikorum var. Ben de henüz antikorlar hala bitmedi. ben bilim dünyası için umudum.

Prof. Dr. Murat Akova: Ben de geçirdim. Ben asemptomatik geçirdim. Benim vücudum antikor üretmiyor. Ben hastalığa karşı bağışıkmıyım değilmiyim bilmiyorum. Serhat hocayla ikimizin yaş sınırı da var. Biz yaş sınırından da kaybediyoruz.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran "Ben bilim adamları ne derse onu yaparım" dedi ama "aşı olurum" diyemedi.

17.09.2020 14:18 IV-Murat
  2. profesörlerin kendilerini denek olarak kullandırmak istememelerini gördüğümüz durum.tabi başkasının canı hiç önemli değil zaten bi sizin canınız tatlı.

17.09.2020 14:19 ice.man
  3. rezalet ötesi. O zaman popülizm bırakın emekli olun. Milletinin canı can değil sizin mi kıymetli yazık.

örnek olun. millet can derdinde.. bu nasıl iş böyle. maske takalım mı takmayalım mı aşı olalım mı olmayalım mı kimin ne dediği belli değil.

17.09.2020 14:26 Bay Baykuş
  4. Cephede çarpışan sağlık çalışanlarının aşıyı canla başla beklediklerinin göstergesidir. Hemşireler, hasta bakıcılar, temizlik görevlileri, paramedikler, kayıt elemanları seve seve denek olmaya razıdırlar muhtemelen.

17.09.2020 20:33 Drlugat
  5. gönüllülük esasına göre yapılacak bir uygulamayı red etme şansları olduğunu düşünüyorum. Bu aşıların sonuçlarını bilmiyoruz ve profesör olmuşun ne korkuyorsun demenin anlamı da yok. herkesin canı kıymetli ve olumsuz bir durumla da kimse karşılaşmak istemiyor. öncelikle gönüllü insanlar üzerinde denenmeli diye düşünüyorum.

akşam haberlerde aşı haberlerini dinledim. öncelikle sağlıkçılara yapılacak, sonra gönüllü olan kişilere dendi. kardeşim ben yaptırım bu aşıyı dedi. ben yaptırır mıyım emin değilim dedim. bu bir risk aslında, herkes cesur olamaz.

tanım : yeni bulunan aşılarda denek olmak istememe.

18.09.2020 08:13 **sude**