1 2 3 4 5 6 7 8

patates ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  bugün resmi gazetede çıkan kararname ile yürürlüğe giren uygulama.

   
 2. Bu uygulamalar hep böyle. vitrine bakarsan vatandaş ucuz patates yesin diye yapılan bir hizmet gibi duruyor ama perde arkasında ne oyunlar döndüğü belli değil.

  15 sene önce falan ithal tohumlar bugün olduğu gibi yine pahalıydı. ithal tohum yüksek verim yapıyor ama maliyetleri yükselttiği için çok fazla da tercih edilmiyordu. Bu tohum firmalarını elemanları gelip yerli tohum verene verdiği tohum kadar ithal tohumu bedava veriyordu. bir müddet sonra çiftçide verecek yerli tohum kalmadı, çünkü ithal tohumların ürünlerinden tekrar elde edilen tohumların filizlenme özelliği yoktu, yani ithal tohumlar kısırdı. en sonunda geldiğimiz noktada tohuma muhtacız.bu anlattıklarım iç Anadoluda kavun karpuz tohumlarıyla ilgilidir. başka bölgelerde de illa ki benzer olaylar yaşanmıştır.

  bir devlet var ama devlet bizim devlet mi?

   
 3. arkasında çok ilginç gelişmelerin olduğu iddia edilen uygulama.

   
 4. baytar'ın söyledikleri üzerine düşünülmesi gereken uygulama.

  konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve küresel tohum savaşlarının yanı sıra, gıda terörünün boyutlarını görüp hayret etmek isterseniz soner yalçın'ın "saklı seçilmişler" isimli kitabını okuyabilirsiniz.

  bu gelişmeleri alt alta koyup düşününce kim vatansever, kim vatan hainiymiş bazı ahmaklar da umarım anlarlar. anlayıp yanlış yoldan dönmeniz dileğiyle...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.