1 2 3 4 5 6 7 8

okul gezisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gezilip görülmesi gereken tarihi ve doğal güzellikleri olan yerleri görmek,göstermek amacıyla,okul yönetimince uygun zaman ve hava koşulları gözetilerek öğretmenlerin denetiminde öğrencilerin bazende ailerinin katılabildiği gezilerdir.

   
 2. orta öğrenim hayatım sona erene kadar katılamadığım sonrasında ise düzenlenen her geziye katılarak acısını çıkarttığım durumdur.

   
 3. özellikle gidilecek yere gündüz varılması amacıyla -mesafenin uzunluğuna göre elbette- geceden yola çıkılan ve yol boyu şakalaşmaların,esprilerin tavan yaptığı ve diğer öğrencilerin de uyumasına engel olunan, hemen hemen herkeste yüklü bir yiyecek çantaları bulunduğundan dolayı bir nevi gün tadında geçen gezilerdir.

   
 4. İster ilkokul ister orta ogretim olsun unutulmayacak anilar iceren ,ogretmen -ogrenci- veli iletisimi icin gerekli olan etkinlik turu.

   
 5. sürekli çanakkale ve ankara'ya gittiğimiz ağzımızın açık kaldığı güzel eski günler.

   
 6. Nisan ayı itibariyle başlayacak olan fasıl. Gözümün içine bakan o masum bakışları olmasa katlanamayacağım ama eğitimci yüreğiyle her sene katlandığım geziler. Gezinin ertesi günü tarifsiz bir başağrısı ve yırtılmış bir boğaz hediyesiyle...

   
 7. kesinlikle büyük gruplarla yapılmaması gereken, göze kestirilen 2-3 düzgün karakterli öğrenci ile yapıldığında keyifli olabilecek gezilerdir. aksi takdirde illa gruptan bir tanesi yaramazlık yapacak ve gruba liderlik eden eğitmenin başını ağrıtacaktır. bu hep böyle gelmiş böyle de gidecektir.

   
 8. insan hayatında unutulmaz anılar bırakan gezilerdir.

   
 9. her yaz öğretmenlerin düzenlediği günübirlik gidip gelinen genellikle tarihi yerlerin gezildiği turdur.

   
 10. lisede epeyce katıldığım gezilerdir. eğlenceli olur.

  bu sayede Kapadokya, ankara, Trabzon'u güzelce gezmiş de olmuştum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.