1 2 3 4 5 6 7 8

meslek lisesinden hacettepe tıp'ı kazanan kızın yalanı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sınav sonuçlarında oynama yaptığı sonradan anlaşılan ve anlaşılmadan önce bakan ismet yılmazın, milletvekillerinin tebrik ettiği kızın yaptığı hiledir.

  sınav sonuçlarında Hacettepe tıpı kazandığını açıklayıp sahte sonuç belgesini paylaşan ve üzerine tebrikler alan kızın, Hacettepe üniversitesinde kaydının bulunmaması ve uzmanların araştırmalarına göre basit birkaç nüansla belgenin sahte olduğu ortaya çıkınca içine düştüğü pozisyondur.

   
 2. ortaya çıkacağını bile bile kızda iyi cesaret olduğunu gösteren olay. 2 matematik sorusu iptal olmasına rağmen cevap kağıdını tam soru üzerinden yazmış. benzer hatalarla gerçek ortaya çıkmış.

   
 3. yalan yalandır, boyutunun ne anlamı var dedirten haber.

  yalan söylemeyi, insanları kandırmayı maharet sayan kişilerin yapacağı iş. çok eğlenmiştir, gülmüştür ama bu yaptığıyla bize ne kadar zarar vermiştir. kocaman bir hiç.

  herkes kendi yaptığından sorumludur. isminin yalancıya çıkması ile asıl olan kendisine olmuştur. çevresindeki insanlar artık bu kişinin dediği herşeye "acaba" diye yaklaşacaktır. güven kaybolduktan sonra geri yakalanması zor olan bir iştir.

  ne diyelim bu kıza.

  allah akıl fikir versin.

  şimdi sen kazandım deyince doktor mu olacaksın!

   
  (Bkz: yalancı)(Bkz: yalancının mumu yatsıya kadar yanar)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.