1 2 3 4 5 6 7 8

medine'ye varamadım

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. mutlaka her halk otobüsünde bir tane yaşlı teyzeden gelen ve yolculara ilahi bir hava yaşatan cep telefonu melodisi. Çok seviyorlar. Bu tontoş teyzeler evdeyken hem dinler hem ağlarlar. Ananemden biliyorum. bir gün Oturma odasında Ananem ve Sabriye isimli arkadaşı hacıdır ikisi de. Baktım yasin okuyorlar içeride, televizyon sessizde açık ama hafiften.. Tam içeri girip kanal değiştirecekken tesadüfen sıradaki kanalda o Medineye varamadım başlıyor çalmaya.. bunlara istemsizce bi baktım Ananem, sabriye teyzem ağlamaya başlıyorlar öyle de içliler ki daha sonra bir fark ediyorum ki bende başlamışım. öyle bir etkisi var ki durup duruken 2 yaşlı kadınla ağlarken buluyorsunuz kendinizi.. töbe est.

   
 2. Teyzelerimiz mekke ve medine icin gerekli olan dolarlari mi bulamadilar acaba sorusunu akla getiren melodi.

  Medineye varamadim,dolarlari bulamadim diye devam etmeli

   
 3. açılan başlık ile alakasız olarak mekke, medine, hac gibi kutsal değerler üzerinden halkla dalga geçilmeye çalışılan konudur. yahu kim ne isterse dinler, umreye gider, hacca gider, dilediği gibi yaşar, istediğini seçer vs.. bu durum neden rahatsızlık veriyor. milletin değerlerini küçümsemek ve mizah konusu yapmaya çalışmaktan vazgeçilmeli diye düşünüyorum.

   
 4. gençliğinde çok farklı mekanlarda ses sanatçısı olarak çalışmış ancak sonradan tövbe ederek ilahi söylemeye yönelen ali Ercan'ın eseridir.

   
  (Bkz: ali ercan)
 5. şu sıralar; istediğim bir şey olmayınca istemsizce mırıldandığım ilahi.

  enteresan ama böyle.

   
 6. medine'ye varamadım

  enterimi giyemedim

  aaabum aaabumm gız aaabum da

  gozun kor ossun aağbumm

  diye devam eden tokat yöremize ait bir halk türküsü.

  değerlerimize sahip çıkalım, lütfen.

  sadaka kutusu çıkışta sağda, sağ önemli...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.