1 2 3 4 5 6 7 8

kuran ile olmayan şeytan ile beraber olur safsatası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. diyanet işleri başkanı ünvanlı imama ait ifade.

  hiçbir mantıklı açıklaması olmayan, gerçekle örtüşmeyen, kolaylıkla yanlışlanabilir bir önerme. tam imamlara yakışan bir mantık ürünü. neyse ki bilim var.

  bu arada şeytan yok ama, şeytanlık denen bir şey var. onlar da aramızda...

   
  (Bkz: çocuk istismar etmekten tutuklanan imam)
 2. çocuk ile şeytan kavramını bir araya getirmek suretiyle yapılan yanlış bir değerlendirmedir. çünkü efendim: çocuk, masumiyetin, günahsızlığın, saflığın sembolüdür.. öyle şeytanlık tavşanlık bilmez çocuklar.. peki şeytanla kimler beraberdir? 256 bin küsür tl faiz geliri elde edip, aman faiz şöyle böyle diye fetva verenler.. 23 milyon tl nin kaybolduğu bir kurumdaki sorumlular veya bunun üstünü örtenler.. hiç ihtiyacı olmadığı halde bütçeden en büyük ödeneği kapanlar.. kpss 60 puanla müftülükte imam olup, adamını bulduktan sonra torpille "ben imamlık yapamıyorum" diyip başka kurumda 90-95 puanlı kadroya yerleşenler.. hatta bununla da yetinmeyip torpille il müdürü, şube müdürü olanlar.. kayıtsız şartsız güce tapanlar.. vs. vs..

  ha illede çocukla yan yana getirecek bir kavram arıyorsanız Fazıl Hüsnü Dağlarca' nın şiir kitabının adına bakın: "Çocuk ve Allah"

   
  (Bkz: şeytanın bile aklına gelmez dediklerimiz)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.