1 2 3 4 5 6 7 8

küçük kusurları çekiştirmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. temelinde hangi dürtü var bilmiyorum.

  pek çok şey olabilir.

  çekiştirenin yetersizlik duygusu,

  çekiştirilene duyulan kıskançlık,

  densizlik,

  kendini ön plana çıkarma isteği,

  eski mevzular,

  birikmiş anılar

  bir sürü şey olabilir.

  örnek: şahıs 1 hayatı yoğun olan bir insandır. pek çok yere yetişmek zorundadır. çok meşguldür ve haliyle her şeyi dört dörtlük yapamamaktadır. şahıs 2 ise nispeten vakti bol olan, bu nedenle her şeyin üzerinde titizlikle durabilen hatta başka hayatlara dahi müdahil olabilen konumda olan bir insandır.

  şahıs 1, şahıs 2, şahıs 3, 4, 5 falan hepsi belli bir topluluk oluşturmuş ve belli nedenlerle ortak vakit geçirme zorunluluğu olan insanlardır.

  şahıs 2, şahıs 1 den habersiz olarak onun çocuğunun kılık kıyafetindeki, üst başındaki bir eksikliği evirip çevirip diğer bütün şahıslara teker teker göstermektedir.

  Tabi ben müşahit olarak kendimi tamamen ayrı tutmuşumdur. ( Rezillik ama yapacak bir şey yok. )

  omurgamdan aşağıya doğru bir ateşin yayıldığını hissetmiş ve nasıl tuhaf bir gezegende yaşadığımı bir kez daha hatırlamıştım.

  ha diyeceksiniz ki müdahil olsaydın, hatayı düzeltseydin , öyle - böyle yapsaydın. Yapın da bakın bakalım gruplar tarafından dışlanmak ve çok bilmiş olarak etiketlenmek ne kadar zaman alıyor.

  küçük bir çocuğun üzerindeki belki de tamamen kendisi kaynaklı bir eksiklikten ötürü olaydan bihaber ve yüzüne güldüğünüz birini arkasından , herkesin içinde, yerin dibine sokup sokup çıkarmak...

  daha sonra ise hiçbir şey olmamış gibi yüzüne gülüp kakara kikiri yola devam etmek...

  yerli diziler abartılı olmayabilir.

   
 2. Peygamber Efendimiz s.a.v ;"Kim bir kardeşinin kusurunu örterse ,Allah da kıyamet gününde onun kusurunu örter "buyuruyor ...Bir mümin kusurları araştırıp çekiştirmemeli, tersine kardeşinin kusurlarini örten olmalı...Zaten kusursuz insan yoktur .Bizler mükemmel miyiz ki ,başkalarının kusuru peşinde koşalım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam