Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8

Kriptofobi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sistemin pompaladığı yeni korkulardan biri.

  sistem, gerek duyarsa toplumları( sistemin ihtiyaç duyduğu köleler ) korkutarak da idare eder.

  ölüm yaşı ortalaması 75 olan bir hastalığı(covid-19) çok korkutucu şekilde anlatarak tüm dünyayı oynatıyor olmaları son zamanlarda korkut-yönet taktiğine en güzel örnektir.

  nihayetinde sistem kendi varlığını sürdürmek için yapabileceği ne varsa yapmaya çalışacaktır. sistemin korku pompalayarak kendisine tehdit oluşturmaya başlayan unsurları idare etmeye çalışması gayet doğal.

  son zamanların pompalanan korkusu da kripto teknolojilerdir. kripto teknolojilerini çoğumuz sadece para olarak biliyoruz ama aslında kripto teknolojisi sistemi kökten değiştirecek potansiyele sahip bir teknolojidir.

  devlet-sermaye ikilisinin kripto teknolojilere karşı verdiği savaş henüz kendini hissettirmiyor olsa da ayak sesleri yavaş yavaş duyulmaya başlanıyor gibi. Bu savaşın çok çetin geçeceğine inanıyorum çünkü özellikle okumayı ve düşünmeyi seven çoğu kişi devlet-sermaye ikili çetesinin karşısında konumlanacaktır

  biz çağ değişimi yaşayan bir nesiliz. bilginin, iletişimin, teknolojinin hakimiyetinde süregidecek bir çağa geçiş yapıyoruz. Yaşanmata olan çağ değişiminin nasıl sancıları olur, bizleri neler bekler yaşayarak göreceğiz.

  fatih istanbul surlarını yıktığında da

  fransa'da halk ihtilali olduğunda da

  buharlı makinelerle üretimin başladığı birinci sanayi devriminde de dünyada benzer çalkantılar yaşanmıştı.

  teknolojinin ve bilginin çağında kriptoloji etkin olarak kullanılacak, kriptofobi ise eski çağın korkusu olarak tarihte yerini alacak.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.