1 2 3 4 5 6 7 8

köpek giren eve melek girmez

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. azrail ile evinde karşılaşmak istemeyenin, evinde köpek beslemesi gerektiğini anlamamıza yol açan iddia.

  ölümsüzlüğün formülü olabilir cidden.

   
 2. #1m2y mantıklı bir çözüm, ben benim köpeği artık eve alıyım bari(gülücük)

  batıl inançlar silsilesine bir örnek daha

   
 3. islam dinine göre köpek necis hayvan sayıldığından evde beslenmesi ve bakılması yasaktır. köpek beslenen eve meleklerin giremeyeceğine inanılır. ama evde kedi beslenmesi caizdir.

   
 4. tanım:

  islam inancı olduğu kesin değildir.

  tanım ötesi:

  islama dahil olan inançların tamamı yazılı belge niteliği olan kuranda sabitlenmiştir.müslüman olan herkesin kayıtsız şartsız uyması gereken yasal düzenleme kurandır.geri kalan uygulamaların ve inançların tamamı tartışılabilinir.evde köpek beslenmesiyle ilgili kuranda bir ayet bulunmamaktadır.kuranda köpeği kötüleyen bir ayet de bulunmamaktadır.hatta kıtmir adında kutlu bir köpekten bahsedilir. kıtmirin cennete gireceği de bildiriliyor diye hatırlıyorum.

  köpeğin necaset barındıran bir hayvan olduğunu değerlendirmenin dinlerle bir alakası yoktur.dinsiz birinin köpeği de olsa köpek taharet alamaz.kakasını yaptıktan sonra anüs çevresindeki dışkı kalıntılarıyla evinizde dolaşır, halınıza oturur,anal kaşıntılar sebebiyle özellikle anüs bölgesini halınıza sürter.köpek bulduğu yere işer, vücut kıllarına bulaşan sidiği yıkayamaz, siğekli bir hayvan mikrop yuvasıdır.köpek sokakta gezer, gider parkta başka köpeklerin dışkılarına basar, aynı patilerle gelir evinizde gezer.köpeğinize ne kadar aşı protokolü uygulasanız da sürekli yakın temasta bulunduğunuz köpekler zoonoz hastalıklara yakalanmanıza sebep olabilir.

  duygularınızla değil mantığınızla hareket ederseniz bu gerçekleri görebilir, hurafeleri kendinize dayanak yapmaktan kurtulabilirsiniz.

   
 5. İçinde yaşadığımız çağda (21.yüzyıl, M.s. 2019) halen meleklerin varlığına inanları ve bunların söylediklerini dikkate alan 'safları' gösteren başlık.

  Siz yine de edebinizi ve ağzınızı bozmak istemeyen bir saf iseniz, size böyle söyleyen birine şu cevabı vermezseniz melekler size lanet etsin:

  'Hoşt! senin girdiğin eve giren melek benim evime girmesin zaten bi zahmet!!'

  Selam ve dua ile...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.