1 2 3 4 5 6 7 8

kirlenmek güzeldir

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ünlü bir çamaşır deterjan markasının reklam sloganı ile hayatımıza giren ve temel anlamıyla anlaşıldığı zaman kabul görülecek cümle.bunun insan hayatına,düşüncesine,yaşayışına,sözlerine,eylemlerine entegrasyonu ciddi sıkıntılara yol açabilir.

   
 2. gel seni bir güzel kirletelim öyleyse, bak bakalım güzel mi değil mi diye sormamıza sebep olacak reklam sloganı.

  bilmem çikolata lekesi, yok çimen lekesi falan kolay iş. sokalım seni sanayide hasan ustanın yanına ya da inşaatta iki hafta çalış sonra anlarsın kirlenmek güzel mi değil mi.

  ayrıca neden böyle bir ifade seçilmiş anlamak güç. çünkü toplumumuzda bu kavramın oluşturduğu mana gerçekten çok farklı.

   
 3. temizlik imandandır hadis-i şerifini aklıma getirir ve ulan nereye gidiyoruz derim her duyduğumda.

   
  (Bkz: Temizlik imandandır)
 4. terlemeden emek verilip elleri bulaştırmadan el el üstünde oturarak bir yere varılmaz bir şey ler yapmak adına kirlenmek zorunludur,öğrenmek adına kirlenmek güzeldir demek isteyen slogansa da türk halkı için mecazen kirlenmeler asla güzel değildir,karıştırmamak gerek diye düşündüren konudur

   
 5. arınmak için, durulmak için, dahası temizi, safı bulmak için, olması gereken bir durum.

   
 6. İçinde barındırdığı ironi sebebiyle aslında güzel bir slogandır. Ayağı toprağa basmadan büyüyen çocuklarımızın, elini cebinden çıkarmayan insanımızın sayısı gün geçtikçe artmakta. Bu açıdan bakıldığında temizlenmek üzere kirlenmeyi göze alıp üretime geçmeye ve telafisi olmayacak olan 'o an'ları yaşamaya davet eder.

   
 7. bilinen bir markanın deterjan sloganıdır. kirlensin de bizde ürettiğimiz şahane üstü ürünümüzle, kirlenen elbiselerinizi tertemiz yapalım mantığıyla hareket eden, buna rağmen elbisenin sağında solunda yine de leke kalmasını önleyemez. gözden kaçan lekeleri yok ederiz diye bir reklam sloganı da şart oldu.

  elbiseyi neyle yıkarsan yıka, az da olsa leke kalma, zamanla kıyafetin yıpranmasını engelleyemezsin ve bir insanda kirlendiği zaman kalbinde, çevresinde mutlaka lekeler bırakacaktır, ne kadar temizlendim dese de.

  bu duruma en güzel örnek hdp gösterilebilir, kirli bir parti dedi ki, ben türkiye partisi olacağım, herkese kucak açacağım. zaman gösterdi ki, lekeler kalmış kalbinde, gönlünde bu partinin. temizlik kolay değilmiş, anladık.

  Demek ki kirlenmek güzel değilmiş!

   
  (Bkz: hdp)
 8. çocuk olmanın en güzel yanı .

  benim paşa gönlüöm bilir hesabı istediğini yapıp dünyayı darman duman etmek .

  kimsenin hesap sormaması ,sorsa da ödeyeceği bir hesabı olmamak ne güzel olsa gerek.

   
 9. Bir unilever sloganı

   
 10. çocukluğumu anımsatan durum.

  kirlen bazen fırça yemeye terliğin anne terliğinin güdümünü belirlemek için yaptığımız eylemdi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.