1 2 3 4 5 6 7 8

kendi imzaladığı kağıda karşı çıkan akp'li kafası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 31 mart yerel seçimlerinde, sandık kurulu görevlisi olarak sayım döküm cetvelini imzalayan akp'lilerin seçimde hile var diye ağlamaları kafası. ilginç bir kafa bu. bonzai bile veremez böylesini.

  normalde usul nedir sevgili romalılar? eğer içinize sinmeyen bir durum varsa, imzanızın altına şerh düşersiniz. yani bir nevi itiraz edersiniz. "imza attım ama sadece usulen, yoksa her şeyi onaylamıyorum haa" demektir şerh. olur da sayım döküm cetvelinde tespit edemediğiniz ama içinize de sinmeyen bir durum var, hukuki bir hak ve zorunluluk olarak oraya şerh düşersiniz. ama bu bonzaiden daha uçuk kafayla dolaşan akpli üyeler bunu yapmamışlar. yani? yani bir usulsüzlük görmedikleri için şerhe başvuemadan imzalayıp sonucu kabul edeceklerini ikrar etmişler.

  sonra ne mi olmuş?? bu elemanlar, utanmadan şerh bile düşmedikleri cetvellerin peşine düşmüşler. ysk'lara bile başvurmaktan çekinmemişler. orası da korkudan bu hukuksuz ve akla mantığa ve ahlaka aykırı itirazları kabul etmiş. sonra da daha da ileri gidip buna dayanarak koskoca seçimleri, immaoğlu'nun anasının ak sütü gibi helal oylarla kazanarak hak ettiği koltuğa oturduğu seçimleri iptal etmiş...

  olay 2019 yılında türkiye'de yaşanıyor bu arada. nasıl? komik değil mi??

   
  (Bkz: ysk'nın gerekçeli kararının fos çıkması)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.