1 2 3 4 5 6 7 8

Kedi köpek korkusu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Hayvanlara yaklaşamama durumu. Ne kadar istesem de aşamadığım korkum.

  Sevenleri görüp imrendiğim bir şeydir. Bazen bir güç geliyor bir adım atıyorum sonuç çığlıkla uzaklaşmak oluyor. Dışarı çıktığımda resmen kovalamaca oynuyoruz. (Üzgün, ifade)

   
  (Bkz: fobi)
 2. Ancak uslu, sevilmeye alışkın hayvanlarla yavaş yavaş aşılabilecek korku.

  Ben köpeğin olduğu sokağa giremezdim. Zamanında el kadar finonun kovaladığını ve ağlayarak kurtarın beni diye kostugumu bilirim. Kahkaha

  Sonra Sivas'ta boyum kadar kangallarla yasamaya başlayınca önce yeni doğan yavrulara merhamet gereği bakmaya başladım. Bir de tatlı ki sıpalar

  İşte yemek veriyorum falan .. sonra ara ara dokunmaya başladım.

  Bu arada yabancı bir köpeği sevecekseniz kafasının üstünü değil çenesinin altını sevin. Gıdı kısmını.

  Neyse işte onlar büyüdü etti derken baktım korkmuyorum. İşin tuhafi kedi köpek aleminde pis bi çekimim var. İlle eteğime dolanıyorlar.

  Kedilerle aram hâlâ mükemmel değil. Yemeklerini verirken konuşup "lütfen ben büsbütün geri çekilene kadar hepiniz birden gelmeyin" falan diyorum. Çünkü çok fazlalar ve elimdekine aynı anda saldırınca korkuyorum yalan yok.

  Yürüyüş arkadaşım olan kedilerle nispeten daha iyiyim.

  Bir de kaldırıma oturunca gelip kucağıma oturan tekir var.

  Herkes bir şekilde sevilmek istiyor..

  Yavru kedilere anaları yakindaysa yaklaşmayın, yemek yiyen kedi köpeğe yaklaşmayın- çok açsa ve şiddet görmüşse falan size saldirabilir- bir de ...

  Korkmayın.

  İnsanlar kadar zarar vermez hiçbiri.

   
 3. küçüklükten bu yana süregelen ve insanın aşmak için kendini gerçekten çok zorlaması gereken korkudur.

   
 4. bilmediğim ve anlamayı istemediğim bir korkudur.

  imza: eve sokak köpeklerinden bir sürüyle giden, üç kedili yazarcık.

   
 5. büyüme dönemlerinde yaşadıkları travmalar yüzünden, tamamen kendilerini koruma amacına yönelik olarak saldırgan olabilecekleri ihtimaline yönelik olan korkudur.

  bu hayvanlar sese çok duyarlıdırlar. çıkardığınız sesin tonundan anında sizi analiz ederler ve niyetinizin ne olabileceğini anlarlar.

  bu yüzden onlardan korkmadığınızı, kendileri için bir tehdit oluşturmadığınızı göstermek için hiç istifinizi bozmayın ve kendilerine sevimli bir çocuğa;

  küçük, sevimli bir hayvana seslenir gibi sevecen bir tonla dostça seslenin. olumlu etkisini mutlaka göreceksiniz.

   
 6. genellikle küçük yaşlarda kedi veya köpeklere yönelik kötü olaylar yaşayan kişilerin sahip olduğu korku. çocuk yaşta bir köpek tarafından ısırılıp çok korkma sonucunda bu korku oluşup yetişkinlikte de devam edebilir.

   
 7. küçükken yaşanan travmalar sonucu oluşan korku.

  kedileri çok seviyorum ve onların asla bir insana zarar vereceğini, tırmalayacağını ya da ısıracağını aklıma bile getirmiyorum. kedi benden kaçmıyorsa, her şekilde severim çekinmeden ama işin içerisine köpek girdiği zaman işin rengi değişiyor. ilkokul yıllarında çok fazla köpek kovaladığı için sanırım. az da olsa korkumu yenmiş bulunuyorum, yoksa yavru bir köpek bile beni kovalayabilirdi ve yolumu bile değiştirmişliğim var, yavru köpekten dolayı. (gülücük)

  köpek korkumu ise; yavru köpekleri sevmeye başlayarak, daha sonra sahibine ısırmaz demi diyerek, köpeklere alıştım. yalnız sokak köpekleri yine ürkütücü geliyor. geçenlerde yine şöyle bir soluma döndüm ki, benimle beraber yürüyor. bir havlasa ben bittim ama neyse ki uslu çıktı da bir süre yol aldık.

   
  (Bkz: kedi)(Bkz: köpek)(Bkz: korku)
 8. Beni korkutan sevgili kardeşlerim şu an evlerinde kedi kuş besliyor.

  çok zor durumlara düşüp sinirimden ağladığım korkudur.

   
 9. Hiç yaşamadığım, bu yüzden bilemeyeceğim bir korku çeşidi. Ancak öğrencilerimden bazılar var ki kediden korkuyor bu yüzden onları elinden tutup karşı yola geçirdiğim de olmuştur. Sevdiklerini biliyorum eminim onlar da seviyor kediyi, köpeği ama elleyemiyor, içlerinde yerleşmiş bir tedirginlik var. ben korkmasam bile onların tedirgin bakışlarını görünce anlıyorum. korkmak sevmemek değildir. korkmak, uzak durmayı tercih etmektir onlar için. belki de zamanla aşılabilecek bir korkudur bu. umarım geçer.

   
 10. menfaatçiliğin sarmalına kapılmış bazı insandan korkmak gerektiği realitesi yerine, zavallı canlılardan korkma içgüdüsüdür.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.