1 2 3 4 5 6 7 8

Kavgaya polis çağırıp göz altına alınmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Evet saygıdeğer sözlük sakinleri bu bahtsız bedevi ben oluyorum, şöyleki ;) bir zamanlar Muğlanın ender güzelliklerinden biri olan ilçede adı lazım değil yerel bir televizyon kanalında yayın yönetmenliği yapmaktaydım, güzel günler birbirini kovalıyordu taa ki bir gencin babası olduğunu öğrendiğim kişiyi iskele benzeri bir yerde öldürürcesine dövdüğünü gördüğüm ana kadar. Her vatandaş gibi bizde üzerimize düşeni yapmak için kavgayı ayırmaya çalışsak ta bıçak ve envai çeşit kesici delici aleti farkedince bu mukaddes görevimizi kolluk kuvvetlerine bırakma kararı alarak samsung galaxy s3 mini markalı ekranı kırık telefonumla 155 i çevirip olayı sakin bir şekilde anlatarak adresi verdim ve heyecanlı gözlerle adamın azının burnunun dağılmasını ve hatta kaba etten bıçaklanmasını izledim. Değerli kolluk kuvvetlerimiz 33 dakika da olay yerine intikal ettiler. ( emniyet müdürlüğü olay mahaline 250 mt mesafe) bi gelişleri var sanırsın Muğla ceneviz lilerin eline geçmiş bizimkiler tekrar fetih çalışmalarına başlamış, siren sesini duyan dayak yiyen babanın diğer evlatları ve beraberindekiler hemen yanlarında bulunan tekneyle ege denizin engin maviliklerine doğru olay yerinden uzaklaştılar doğal olarak bizde dik başlılığımız ve gençlikten aldığımız yetkiyle gelen ekibin amirine ''nerde kaldınız abi adamlar birbirlerini öldürdüler'' diyerekten görevimizi yerine getirmiş olmanın gruru ve gereksiz delikanlılıkla çıkıştık :) ve sonrası daha müthiş; heybetli amirin elinde bir metrelik bir jop beni işaret ederek alın bunu diyerek direktif vermesi ve sonrasında ekip aracının arkasında soluğu nezarette almam 12 saat nezarette kalmam ve yargılama süreci( görevli memura mukavemet-hakaret-görevi yaptırmama-tehdit-basit yaralama ) ve nihayet 2 buçuk sene sonra bugünlerde benim beraatim ve amir beylerin aldığı yüksek cezalarla dosyanın kapanmış olması durumu :)

   
 2. kavgaya yanlış kişinin çağrılmasıdır.

  eğer kavga edecek olan sizseniz -ki başlık bunu da ifade ediyor olabilir- ve birilerini çağırmak zorunda hissediyorsanız ilk başvuracağınız kişi mahallenin abisi, kabadayısı olmalıdır. gerçi çok şükür şahsımın şu ana kadar böyle bir girişime de ihtiyacı olmadı çünkü kavga gürültü ile işimiz olmadı.

  ancak bahsi geçen hikaye gerçekten önemli bir hayat tecrübesini ifade etmektedir.

   
 3. bazı şeyler yaşarken kişiye sıkıntı verir, hayattan bezdirir ama anılara düştüğünde keyifli bir anlatıma malzeme olur.

  konuda geçen yazarın macerası da bana bu türden bir yaşanmışlık izlenimi verdi.

  yalnız polislere hak verdim ben, üzerinde üniforma elinde cop var karşındaki laga luga yapacak. ekşının ruhuna, polisiyenin itibarına ters...(tebessüm)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.