Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

kadınların 90 km den fazla araba kullanmaları haramdır

paylaş araştır

1. spoiler

sosyal doku vakfı başkanı ve ilahiyatçı nurettin yıldızın ifadesi.

2. Kuran-ı Kerimin neresinde yazıyormuş bu uyduruk rivayet ? Bu adamın amigdalası işlevsiz !

3. Yine egosu şişirilmiş bir erkek beyenatı.

Kuran-ı kerimi evirip çevirip yorumlama çabaları.

4. her konunun baş aktörü olan kadını, yine kısıtlama çabası içerisinde olan kişilerin beyanı.

kadınlar erkeklerin kölesi falan değil, bu nasıl bir acziyet anlamış değilim. bu fetvaları verenler erkekler ve biz kadınlarda onların köleleriyiz zaten. onlar emretsin biz yapalım ve hep onlara muhtaç olalım. kendi ayaklarımızın üzerinde durmayalım zaten; sizin egolarınızı patlatırız o zaman demi.

5. şaşırtmış durumdur... peygamber efendimiz (asv)zamanında 90 km ile giden hangi araç vardı ki? diye sordurtuyor. ozaman uçağa binmek de yasak olmalı hele hostesler aboo fena yanacaklar...

6. 650 km x2, ayda en az 2 defa

cehennemde sırf bu yüzden bana bir yer ayrıldığının resmidir.

aracın hızı mı 90 km olacak kat edilen yol mu 90 km olacak başlıktan anlamadım spoilere bakmaya da üşendim ama ben

7. minder han 90 km hız değil mesafe. ...cahilleri

8. kadınların güvenliği için bazı hadislerde 1 gün 1 gecelik, bazı hadislerde 3 gün 3 gecelik yoldan uzağa yanında mahremi olan bir erkek olmadan gitmemesi yönünde hadisler var. eski islam alimleri, bu hadisleri 3 günlük deve yolculuğu olarak değerlendirmişler ve yaklaşık günümüz hesabı ile 90 km olarak belirtmişler. kanımca, nurettin yıldız'ın değerlendirmesi de bu belirlemelere dayanarak bir görüş belirtmedir. katılıp katılmamak elinizde.

bu konudan bağımsız olarak diyeceğim şu ki: islamı çok okumalıyız, ve hayatımıza egemen kılmalıyız. islam benim gündelik hayatıma karışmasın, orada bir yerde dursun dememeliyiz. ama en önemlisi kul hakkı, kul hakkı, kul hakkı yememeliyiz.

9. hayatımda ilk kez duyduğum ve mantık dışı bulduğum söz.kadınlar niçin 90 km den fazla uzaklıkta bir yere,mahremi olmadan gidemezmiş ki?tehlikeli olur desem,89 km yol gitsem başıma bir şey gelmez de 90.km den sonra mı gelir, 90 km haram değil, 91 km mi haram?gerçekten mantıklı değil.hadis demiş de kafalarına göre hadis yazıyorlar. bunları haber yapmayacaksın eleştirmeyeceksin bile.

10. Kuran'da nerede yazıyormuş acaba. Önüne gelen fetva verir oldu. Bu da popiler olup köşeyi dönmek isteyenlerden anlaşılan.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.