1 2 3 4 5 6 7 8

işe yürüyerek gelmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sabahın erken saatlerinde kalkan bir çalışanın, giyinme bakım ve kahvaltı işlemlerinin ardından evden çıkarak çalışmış olduğu iş yerine yürüyerek gitmesi durumudur.

  bu durum iş yerinin yakın olmasından dolayı kaynaklanabileceği gibi, mesafe yakın olmasa da kişinin kendi sağlığı için özellikle havanın açık olduğu bahar ve yaz aylarında yürümeyi tercih etmesi de sebep olabilir.

  Şahsen benim spor için değil ama iş yeri yürüme mesafesinde olduğu için kar kış demeden, her zaman yürümeyi tercih ederim.

   
 2.  
  (Bkz: lojmanda yaşamak)
 3. iş yeriyle ev arasında makul bir mesafe varsa bunun avantajını kullanıp, işe giderken vasıta kullanmayan kişinin tercih ettiği ulaşım şekli.ekstra yürüyüş yapmasa bile günlük sporunu yapmış olacağı için sağlıklı bir harekettir.

   
 4. küçük bir şehirde yaşadığını ya da evi ile işyeri arasında fazla mesafe olmadığı için herhangi bir araca binme gereği duymayan kişinin yaptığı davranıştır. bu sayede hem spor yapmış, hem de uyku mahmurluğunu üzerinden atmış olur.

   
 5. spor yapmaya vakti olmayan kişilerce yapılması mantıklı olan eylemdir.

  ev ve iş arası yürünebilecek mesafededir ve bu durum değerlendirilir. diğer taraftan da arabası olmayan kişilerin toplu taşıma araçlarını tercih etmemesi sonucu zorunlu yaşanacak olandır.

   
 6. iş yeri ile ev arası 1 kilometreden az ise yapılması mümkün olan davranıştır. daha uzak mesafelere yürüyerek gitmek o kadar da kolay olmamakla birlikte yorgunluktan ötürü işte yeterli performansı gösterememeye sebep olabilir.

  şimdilerde lojmanda yaşayan arkadaşlarımızın kolaylıkla yaptığıdır. senin en az iki saat önceden kalkman gereken işe elemanlar 15 dakika önceden kalksa yetiyor.

   
 7. 08:00'de başlayan mesai için 08:00'de uyanıp beş dakika tıraş, beş dakikada üst baş, 3 dakika yürüme mesafesi ile en geç 08:15'de masamda olmamı sağlayan müthiş eylem. süper icat.

   
 8. hem spor yönünden hem de iş yeri yakın ise herhangi bir araç'a ihtiyaç duymama durumu.

   
 9. şehir değişikliği nedeniyle işe giderken yaptığım eylem.

  ama bir terslik var. ev ile iş yeri arasındaki mesafe en fazla 5-6 dk. ama yine de mesai saatini tutturamıyorum. büyük başarı doğrusu

  (tebessüm)

   
 10. spor yapmasını sevene ya da işyeri ile ev mesafesinin yakın olması ile gerçekleşen olay. yürümek candır, zaten akşama kadar masa başında oturuyoruz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.