1 2 3 4 5 6 7 8

işe arabayla gitmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yarınki mönü.

  Servis candır efendim

  Kesinlike

   
 2. Radyo kanalına direksiyondan müdahale edebilme ayrıcalığı.

   
 3. imkanı olanlar için yürüyerek gitmek kadar kaliteli değildir

   
 4. servisle gitmenin tadını vermeyen eylem.

  sabahın köründe kalkıyorsun ve uykun var. servise bindiğin zaman başını cama dayayıp, mesafe kısa da olsa kestirebiliyorsun ya da her mevsimin doğanın üzerindeki gelişimlerini an be an gözlemliyebiliyorsun. lapa lapa kar yağışını, yağmurun damlalarının hızını rahatça ölçebiliyorsun.

   
  (Bkz: servis kullanarak işe gitmek)
 5. Park sorunu derdi, bulana kadar iki tur atılır biri çıkar kapar. Sıkıntılı durum.

   
 6. toplu taşımayı tercih etmeme durumu.toplu taşıma araçları varken arabayla işe gitmek niye?radyo otobüste de var.(gülücük)rica etsek şoför istediğimiz kanalı açıverir. hele trafikte beklemek,dur kalk,dur kalk gereksiz benzin sarfıyatı.eee işe vardın da ne oldu?park yeri var mı iş yerinin?yoksa yandın,iki saat park yeri ara.sinir bozucu.halbuki toplu taşıma öyle mi?çıkarsın durağa 15-20 dk beklersin; sabretmeyi, beklemeyi öğrenirsin. şansın varsa denkte gelir,mutlu oluverirsin."bu gün yine ballıyım"dersin. binersin toplu taşıma aracına.hınca hınç doludur o saatlerde.ne güzel,insanlarla kaynaşırsın. yerde vermez veletler.içinden "ooo süper demek ki genç gözüküyorum"diye düşünür, moral kazanırsın. ayakta dışarıyı seyrede seyrede gidersin.camlar genellikle kirlidir ama olsun dışarıyı net görüpte ne yapacaksın.o bulanık görüntüyü sen, hafızandaki güzelliklerle doldurursun. toplu taşıma araçlarındaki insanların türlü çeşit kokuları sayesinde koku duyun gelişir. artık koku uzmanı olursun.hele o insanların kendi evlerindeymiş gibi doğal bir ses tonuyla konuşmaları yok mu,sana hayat enerjisi verir.uykun falan varsa kaçar,canlanırsın.toplu taşıma araçları ile ilgili işe arabası ile gidenlere söylenecek çok sözüm var ama fazla uzatmadan sonlandırayım entrymi.bıktıııım toplu taşımadan.yeter, bir ben bir de araç olsun.başka bir şey istemem.

   
 7. İşe göre değişen eylem. Şoförlük adamin işi olabilir, şirket araba vermiş olabilir, toplu taşima uymuyor olabilir. bissürü sebep var

   
 8. tamam itiraf ediyorum.

  araba ile 13, yaya 11, bisiklet ile 8 dk.olan mesafeye tembellik neticesinde hadi yarın yaya giderim düşüncesi ile yapılan gereksiz, maddi manevi çevre düşmanı hareket. park yerinde yaşanan sıkıntılar, çizikler cabası.

  arabadan ayrılamama hastalığıdır çoğu zaman.

  evet evet elimizden gelse tuvalete dahi araba ile gideceğiz.

  yalnız şöyle de bir durum var. seviyorum arkadaş, müziği biraz fazla açıp eşlik etmeyi, işe sabah haberlerini dinleyerek gitmeyi, cem arslan'ı. seviyorum da yani, sadece tembellik değil.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.