1 2 3 4 5 6 7 8

hırvatistan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. başkenti zagreb olan balkan ülkesi.

   
  (Bkz: balkanlar)
 2. Hırvatistan daha çok dubrovnik şehri ve dubrovnik kalesi ile hatırlanan, bu küçük turizm şehrine Osmanlıların raguza dediğini ve Osmanlının birçok evrakını hala barındıran yerdir.

   
 3. damir mulaömerovic,davor suker,bojan bogdanovic,ante tomic,ivan rakitic,mandzukic,oliver lafayette,dario srna ve beşiktaş teknik direktörü slaven bilic gibi önemli sporcuların memleketi olan ülke.

   
 4. Hırvatistan Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi, NATO, Dünya Ticaret Örgütü ve CEFTA üyesi olup Akdeniz Birliği'nin kurucu üyelerindendir. 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren ise Avrupa Birliği üyesi olmuştur.Uluslararası Para Fonu tarafından gelişmekte olan ülke olarak sınıflandırılan ülke, Dünya Bankası tarafından yüksek gelirli ekonomi olarak tanımlanmaktadır.

   
 5. sırplarla yaptıkları savaş sırasında türk ordusunun desteği ile taarruza geçerek kurtulan ülke. ama gel gör ki vatandaşları öyle sağ duyulu, vefalı olmuyor. hatta onu bırak seni katletmek için elinden geleni yapıyor.

   
  (Bkz: ivan bebek)
 6. ap nin türkiye ile üyelik müzakerelerinin dondurulmasına ilişkin oylama sonucuna itiraz eden ilk ülke. adam gibi adamlar olduklarını bir kez daha göstermiş oldular.

   
 7. nüfusu az olmasına rağmen sporda oldukça başarılı olan ülke. dünya kupası ölüm grubunda 2 de 2 yaparak gruptan çıkmayı garantilediler.

   
 8. Dünya kupasında 3te3 yaparak büyük bir sürpriz ile grubu birinci bitirip ikinci turda danimarkanin rakibi oldular.

  Danimarkayi rahat gececeklerdir.

   
 9. oturmuş kadrosu ve oyunuyla turnuvada sürpriz yapabilecek takım.

   
 10. yakaladığı jenerasyonla dünya kupasında yarı finale kadar yürüyen milli takım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.