1 2 3 4 5 6 7 8

her şeyin başı sağlık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Hem bedenen hem de ruhen tam iyilik halinde olmanın, kişinin hayatındaki öncelikler sıralamasında ilk sırada yer aldığını ifade eder.

  Eğer ki kişi sağlıklı değilse aile, iş ve sosyal hayatı bu durumdan kötü etkilenir; en mutlu anında bile sevincini yaşayamaz, dünyanın en prestijli işinde çalışsa bile görevini yerine getiremez, yaptığı hiç bir işten tad alamaz.

  İnsanın yapacağı her şey vücut sağlığına bağlıdır. Bu nedenle erken yaşlardan itibaren kişi beden ve ruh sağlığına yatırım yapmalı, kendine iyi bakmalı ki orta yaşta başlayıp, yaşlılıkta nükseden hastalıklarla boğuşmasın.

  Özellikle, mutlu olmanın yolu da sağlıklı olmaktan geçer. Sağlıklı insanlar her kişi ile iletişim kurmaya ve her işte çalışmaya kendini hazır bulurken, sağlıksız insanlar daha seçici olmak durumundadır.

  Tabi ki genetik miras ve elde olmayan sebeplerle de sağlık sorunları yaşanabilir. Ancak kişinin kendi hata ve ihmallerinden kaynaklı hastalıklara davetiye çıkaran yaşam tarzını benimsemesi, ileri vadede hayatını olumsuz etkileyecek sonuçlar doğuracaktır. Kişi, Sağlığa giden yolda altın kural niteliğinde olan, dengeli ve yeterli beslenme, düzenli uyku, aktif bir yaşam ve stresle baş etme konularını mümkün olduğunca yaşam tarzı haline getirirse daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat yaşar.

   
 2. sağlık olmadıktan sonra sahip olunan hiç bir şeyin önemi yoktur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.