1 2 3 4 5 6 7 8

fareyle fare olan bizden deyildir

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. evet "deyildir".

  zorunuza gitmesin. gelin hep beraber sofi reis'e gidelim. o açıklasın.

   
 2. bir anda o kadar çok fare başlığı açıldı ki bu gözümden kaçmış. sanırım Sofi'den kasıt bendenizim. değilsem de yazmaya başladım bir defa, ilk ofsaytım olmaz n'apalım. (gülücük)

  şimdi efenim bence "fareyle fare olan bizden değildir" önermesi akıl karı değildir. neden olduğunu açıklayacağım;

  birincisi; siz farelerin neredeyse iki ayda bir doğum yaparak her batında 5-13 arasında yavruladığını bilmiyorsunuz sanırım. bu bir farenin bir yılda yaklaşık 30-78 fare üretmesi demek. tabi doğanlar da büyüyüp de çoğalma eylemine iştirak ederlerse oluşan koloninin büyüklüğünü hesap edin.

  ikincisi, hadi diyelim hümanist takılalım bu sevimli, minik mickey'lere dokunmayalım istedik;

  siz elbette bu hayvan türünün son derece istilacı bir özelliği olduğunu da hesaba katmamışsınızdır. Yiyecek içecekleri talan etmeleri bir yana, ısırma ve kemirme özellikleri ile insanlara ve eşyalara zarar vermeleri boyutlarının çok üzerindedir. Ayrıca bu kemirgenlerin bulaştırdığı pek çok ölümcül hastalık vardır.

  üçüncüsü, bu özelliklerini duymayanımız yoktur sanırım; kuyruklarının geçtiği her yerden geçebilen esnek bir vücuda sahiptirler. en küçük bir fırsatı değerlendirmekte tereddüt etmezler.

  tüm bu nedenlerden dolayı, fareyle fare olmayı bırakın fareyle kedi olmak mecburiyetimiz vardır. çünkü dünya kaynakları tüm canlı türlerinin kontrolsüzce çoğalabileceği ve faydalanabileceği sonsuzlukta değildir. insan türü kendine yaşam alanı açmak için türüne zarar verenleri makul seviyedelerde tutmak zorundadır. naçizane görüşüm efenim. (tebessüm)

   
 3. Farenin fare olduğuna kim karar veriyordu da fare ki bu sanırım kişi benzetmesi , sıcak bakmadığım git yada kal durumu

  Kararsiz veya çekimser kalıyorum saygılar

   
 4. tanım girmeme rağmen sözlüğe aykırı olduğu gerekçesiyle entry min silindiği başlık.

  böyle çifte standart olmaz. yönetim istifa ! -gülücük-

   
 5. #164s entrysine çok güldüğüm başlık. (gülümseme)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.