1 2 3 4 5 6 7 8

evsiz bir suriyeliyi evinize alır mıydınız röportajı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ilave tv tarafından yapılan sokak röportajının konusudur. merhamet duygularıyla tabi ki alırım,gerekirse alırım gibi cevaplar veren vatandaşlara, muhabir tarafından bir tane var burada evsiz, Suriyeli bir arkadaş, evinize alır mısınız şeklinde yöneltilen soruya vatandaşların anında r yapmalarıyla sonuçlanmıştır.

   
 2. Kendi ülkesindeki evsiz vatandaşı bugüne değin evime almayan şimdi suriyeli bir evsizi alırım diye duyar kasarak yalan konuşan insanların verdiği samimiyetsiz demeçlerdir.

   
 3. Evet'ler çok ise külliyen yalan sonuçların ortaya çıkacağı röportaj.

  Bizler üzülürüz ama uzaktan severiz herşeyi. Yeri gelir ailesinden birinin kimsesiz çocuğuna bakmamak için kırk takla atan insanlar var. Kanımızdan olana şefkatimiz yok ki, başkasına olsun.

   
 4. izlediğim ve çok güldüğüm röportajdır. muhabir amcama soruyor "suriyeli evsiz birini evinize alır mısınız?" amcam "alırım,hanıma da sorar alırız"diyor. muhabir "bur da evsiz bir suriyeli genç var"diyip, genci çağırıyor.amcamın beti benzi atıyor."hanıma sormak lazım,olmaz şimdi..."deyip, topukluyor.yaw siz kime niye yalakalık yapıyorsunuz?dürüstçe istemem desenize. komik,acınası insanlar. bana sorsalar asla derim.içeri kim aldıysa onun evinde kalsınlar.bu insanlığı sorgulatacak bir durum değil.sorgulanacak bir insanlık olayı varsa önce aç,açıkta olan kendi vatandaşına gösterdiğin tutumdur.

   
 5. döndükçe dönenleri ve bir anda çark edenleri gösteren röportaj'dır.

  adamın biri nerelisin diye soruyor, çocuk kurmançi yani kürtüm diyor anlamıyor. ilk önce alırım diyorlar sonra çocuğu görünce yerim olsa alırdım vallahi diyorlar. hehehe

  yok kardeşim, elin adamının ailemin içinde ne işi var diyemiyorlar..

   
  (Bkz: çark etmek)(Bkz: döndükçe dönmek)
 6. lafa gelince herkes kahraman, icraata gelince ortadan kaybolan yurdum insanın özeti olan röportajdır

   
 7. bu sıralarda sosyal medyada gittikçe yayılan röportajdır. vatandaşlara suriyelileri evlerine almaları konusunda sorular sorulmakta ve onlar ilk başta kabul etmelerine rağmen yakından bir suriyeliyi gösterince de kararlarından vazgeçmelerini anlatmaktadır. birçok kişi tarafından alaycı ve komik olarak algılansa da halkımız iyilik yapmayı sever ve gönlünden geçirir unutmamalı ki bu işler birden pat diye olmaz. zamanla hazırlanarak şartlar iyice elverip uygun ortam oluşunca gerçekleştirilir. yoksa eve alınan suriyelinin gece evi soyup kaçmayacağını kimse bilemez. ülkem insanının da şartları istenildiği gibi olsa allah rızası için çok sayıda suriyeliye bakmaktan çekinmez. mesela cumhurbaşkanlığı konutu olan ak saray çok zengin trilyoner birine ait özel ev olsa ve o kişi içinden iyilik yapmak istese sokaktaki gariban suriyelileri ve evsiz vatandaşları oraya alıp allah rızası için bakmak ister. ama evinde 3 kızı olan ortadirek bir adam ve maaşı ailesini anca geçindiren biri gönlünden istese de imkanları elvermediği için suriyeliye bakamaz. bir nevi çaresizlik. gönlün gitmek istediği yere bedenin gidememesi yani. iyiliği herkes yapmak ister ama şartlar elvermeyince...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.