1 2 3 4 5 6 7 8

evlendikten sonra kilo almak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yeni evli çiftlerin mutluluktan kendini yemeye vermesi.Kadının erkeğinin kalbine gittiği yolu midesine çevirmesi. İkilinin farkına vardıklarında yemeden içmeden kesilmesi.(gülücük)

   
 2. evlenen karı kocanın evlilikten sonra kendilerini rahatlığa ve tembelliğe adamalarının sonucunda vücutta meydana gelen değişikliktir. kadınlarda doğumdan sonra da kilo alınması muhtemeldir.

   
 3. bunca yıl geçmesine rağmen asla benlik olamayan durum. (gülücük)

   
 4. bunca yıl geçmesine rağmen asla benlik de olamayan durum.

  ama ben kendimi tutuyorum.

   
 5. Birlikte bir hayata adım atan yeni evli çiftlerden kadın olanın ilk yıllarda yemek konusunda tüm bildiklerini mutfakta uygulamak ya da yenilerini deneyimlemek adına yaptığı eylemlerin sonuçlarıdır.

  Mutfak eşyalarının hepsi yenidir, denemek ister, fırını denemek ister pasta börek yapar, eşi tadına bakmak adına yer de yer güzel övgüler gelirse devamı gelir.

  Yemek yapma işini kotarırsa ve beğeni bonuslarını toplarsa bu hep böyle gider. Yapan bir kadın ve yemeyi seven bir aile ortaya çıkar.kilolar artar da artar. Eğer gidişat kötü olursa kadın yemek yapmaya küser evde ne bulunursa yenilir. Dolayısıyla yine kilolar artabilir çünkü fastfood sığınılır çoğu zaman.

  En güzeli iradeye sahip çıkmak ve zayıf kalmak ama nerdeeee

   
 6. evlenen kişiler artık alan almış beğenen beğenmiş mantığıyla bakıp yemesine içmesine dikkat etmemesinden kaynaklanan kilo durumudur

  bir de düzenli hayatın etkisi de diyebiliriz

  sırf kilo almamak için evlenmiyorum zaten(gülücük)

   
 7. İlk yıllarda Gidilen gelinen yoğun misafirliklerden kaynaklandığını düşündüğüm sorun. Gidilen her misafirlikte ya da eve her misafir geldiğinde şerbetli hamur tatlıları yenilirse gayet doğal. İlk yılki Bayram ziyaretleri de bonus.

   
 8. sağlamcılığın belirtisi olarak gördüğüm durum. sonuçta imzalar atılmış ve kilo aldın diye boşayacak bir kadın ya da erkeğin olmayacağının düşünülmesi sonucu gerçekleşen durum. çevremde bu tarz kişilerden var ve öncelikle kadınlar çekiyor başı. beni her halimle kabul etmek zorunda anlayışı sonucunda ortaya çıkıyor aslında bu kendini salmışlık. hatta evlenmeden önce sen daha bakımlıydın dediğim kişiler bile var.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.