1 2 3 4 5 6 7 8

evde kalmaktan korkmayan erkek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sıradan erkektir. illa ki evde kalma kaygısı yaşayan da vardır da evde kalma yakıştırması da kadına yapışmış bir yakıştırmadır.

  erkekler evde kalmaktan korkmaz; eğer evde kalmışsa, kendine göre evde kalma yaşı geldiğinde, sap gibi kalmıştır ve evde kaldığını ancak o zaman anlayabilir.bunu anlayana kadar yüzleşeceği bu durumun korkusunu yaşamaz.

  bunun sebebi bedensel ve duygusal olarak yeteri kadar güçlü olması, eksiklik hissetmemesi olabilir. şüphesiz kadın duygusal olarak erkeği besler ama kadından alacağı bu duygusal besi olmasa da erkek güçsüz düşmez, testosteron kokulu hayatına devam eder gider.

  hayatında daim olacak kadınla yaşayacağı ilişkinin ciddiyetini sorumluluğunu kaldıramayacak olabilir. annelik içgüdüsünden midir sevgiden midir nedir bilinmez hemcinslerine karşı hırçın leopar gibi olan kadınlar sevgililerine karşı ev kedisi gibi oluyor.kadın ilişkide farklı bir özveri sergiliyor, e bu özverinin karşılığı da özveriyle ödenebileceğinden, erkek 'ne şekeri yerim ne arap'ı görürüm' şeklinde bir tutum sergiliyor olabilir.

  kadına evde kalma korkusu yaşatan geleneksel disiplin, erkeğe bu korkuyu yaşatmıyor olabilir. erkekler daha değerliymiş gibi yetiştiriliyor. belki devran değişir çünkü devir değişiyor gelenekler yerini yeniliklere bırakıyor.

  sahi erkekler evde kalmaktan neden korkmuyor?

   
 2. gençliğine ve parasına güvenen erkektir. illaha ki güvendiği birşeyleri vardır. yoksa zor durumda kalacağını hissedince hayata karşı nazlanmayı bırakıp zor da olsa istemediği şeyleri kabul etmeye başlacaktır.

   
 3. bekarlık sultanlıktır diyerek eğlencenin, sosyal hayatın dibine vuran erkektir.

   
 4. çok yaşanmışlığın güvensizliği,hiç yaşanmamşlığın korkaklığı ile yüzleşebilmiş erkek.

   
 5. Biri bana baksın beslesin yaşlandığımda hizmet etsin diyen erkek, kadın da para kazansın gücüme güç katsın diyen erkek delikanlı kabul ediliyor ya bazı kadıncıklar tarafından, bu erkek ondan daha delikanlıdır. o yüzden de gereksiz kalabalığa ihtiyacı yoktur, gerçekten gerekli olan onsuz hayat yalan diyebileceği birine rastlamadıkça.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.