1 2 3 4 5 6 7 8

etcep

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği projesi.

  kadın erkek eşitliği değil.kızların erkeklere, erkeklerin kızlara benzemesi, unisex, ortak cinsiyet, cinsiyet karışması, kız mı erkek mi belli olmayan çift cinsiyetli bireyler yetiştirme projesi.

  okullarda uygulanmaya başlanan proje gösterildiği gibi masum değil.öğretmen kızım,oğlum diyemeyecek,isimle hitap edecek.

  en basitinden pantolon giyen ve yadırganan kadınlardan,ruj süren ve normal karşılanan ,hatta alkışlar eşliğinde evlenen erkek görüntüleri var çevremizde,sosyal medyada .

  angeline jolie,adele gibi kişiler çocuklarını cinsiyetsiz yetiştiriyormuş,zamanı gelince kendileri karar verecekmiş,resmen honlandalılaşıyoruz.

  dinimiz kadına benzemeye çalışan erkeği,erkeğe benzemeye çalışan kadını hoş görmez,hatta lanetler.

   
 2. Gerici zihniyetin olayı her zamanki gibi gerisinden anladığına güzel bir örnek olan proje.

  Bu faydalı ve bir o kadar farkındalık yaratma amaçlı AB projesi bir kaç pilot ildeki okullarda uygulandı ve 2016'da bitti. İslamcılar yeni uyanmışlar. Günaydın diyelim ama korkmasınlar boşuna. Kimse onların çocuklarını gavurlaştırmaya, cinsini bozmaya, o çok ahlak timsali(!) ana babalarından koparmaya, erkek çocuklara etek giydirip dolaştırmaya falan çalışmıyor. İslamcıların hayalgücü ve fantazi dünyaları oldukça zengin olduğundan böyle şeyler yazıp söylemeleri, sonra da buna inanmaları vaka-yı adiyedendir.

  Programın amacı, Geleceğin yetişkinleri ve topluma yön vericileri olacak çocuklara cahil ana babalarının kazandıramayacağı bir takım evrensel görgü kuralları ve anlayışları kazandırmaktan ibaret. Bizimki gibi kadının geri planda bırakıldığı, karnından sıpanın sırtından sopanın eksik edilmediği, erkeğin elinin kiri sayılan davranışları yapmasının bedelini canıyla ödediği geri kalmış toplumlar için son derece geç kalmış bir medeniyet dersi. Okuma fişlerinde 'ayşe yemek yap', 'oya soğan doğra' vb. gibi kadının konumunu salt çocuk doğurmak, yemek yapmak, evden dışarı çıkmamak, erkeğin kölesi olmak gibi alt metinleri zihin dünyamızda kazımak İslamcıları ve onların sırtından para kazanan uyanıkları elbette tırmalar, uyuz eder.

  Ya erkek çocuklara ne demeli? Kadın karşısında hep güçlü olmasını öğütleyen, eve ekmek getirmekle vazifelendiren, eve ekmek getirdiği sürece her türlü ahlaksızlığı ve hayvanlığı yapmasına göz yuman, duygularını ifade etmesini eziklik sayan, erkek adam ağlamaz diye kodlayan, karşı cinsle arasına mesafe koyduran, onu bir cinsel objeye indirgeyen zihniyetten memnunsunuzdur tabi. Düzeniniz bu sayede devam etti yüzyıllardır.

  Ortadoğu masallarıyla beyni ufalmış zihniyetten ne beklenir ki? Evrensel insan hakları yerine kimin yazdığı belli olmayan kitaplara, bilmem kaç 'karı' alıp bir o kadar cariye ile gönül eğlendiren meczuplara inanacaksanız buyurun devam edin. Sonra neden böyle zillet içindesiniz diye samimice soranlara da 'dıj güjlerin oyunları hep bunnar' demeye de devam edersiniz.

  Selam ve dua ile...

   
 3. resmiyette uygulanmasa da okullarda gizil şekilde uygulanıp, etkilerinin hala davam ettiği şeklinde bazı velilerden gelen şikayetler ve sosyal medya örgütlenmeleri sonucu 6 ocak 2019 da bakanlık tarafından ''hali hazırda uygulanmamaktadır'' yönünde mecburi açıklama yapmak zorunda kalınan ve inandırıcılığı sorgulanır proje.

   
 4. ab ve british council destekli projeden ne hayır gelir dedirten fitne fesat uygulama.

  istanbul sözleşmesi kapsamında bize dayatılan 2 uygulamadan biri,diğeri 6284.

  '''herkes rahmi kadar konuşsun,aslan parçası değilim,ya da kızlara bıyık takılıp eline kamyon görüntülü ''' tarzı afişler hazırlatılarak adeta erkek çocukların aşağılandığı,daha küçük yaşlarda kadını aileden uzaklaştırmaya ,siz erkek gibi olacaksanız mesajı vermeye,(kadını kullanmak)lgbt yi normal göstermeye çalışan proje.

  bakanlık devem etmemektedir demişte,bu devam etmeyecek ya da hali hazırda devem etmediği anlamına gelir mi,madem devam etmiyor nasıl oluyorda ocak 2019 tarihli kılavuzlarının(tarihe dikkat) çeşitli yerlerinde ısrarla ''cinsel yönelim'' vurgusuna dikkat çekiliyor ve açık açık yazılıyor.

  kendi adıma ben erkek erkektir,kadın kadındır mantığıyla büyütüldüm,hiçte ezildiğimi,güçsüz olduğumu,eğitimsiz olduğumu düşünmüyorum....

  işin ilginç yanı bunlar kendini muhafazakar olarak tanımlayan hükümetin iktidarında yaşanıyor.

  '

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.