1 2 3 4 5 6 7 8

Eskişehir

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bu arada şehrin hep yukarı taraflarına gitmişim. Aşağı tarafalarını belki hym26 bir gün davet ederse gezmek istediğim şehirdir, eskidir.

   
 2. #18e4 gelene kapımız açık diyerek davet ettiğim şehirdir.

  abartıldığı kadar güzel olmasa da ortalamanın üzerinde bence.

  ah bir de boğmmasa...

   
 3. sokakta el ele tutuşan sevgili miktarının muhtemelen türkiyede en yoğun olduğu şehir.gençliği cıvıl cıvıl, suç oranları da fazla yüksek olmayan şehirdir.bir klişe patlatayım adı eskidikçe kendi yenilenen şehir.

  avrupa kültüründen esintiler taşıyan kozmopolit bir halkı vardır. bulgareli ve rumelinden, kırımelinden, kafkas ve karaçayellerinden sürülen, avrupa kültürü gören türkmenlerin yoğun olarak göç ettiği bir şehir olmasından dolayı halkının medeni olgunluğu yüksektir. halkı farklı milletlerle beraber yaşamanın sayesinde hoşgörü kültürüne de sahiptir.

  genel öğrenci profili böyle olmasa da, yaşadığı yobaz şehirlerde yobaz aile ortamlarında nefes alma imkanı bulamayan, şehre üniversite okumaya geldiğinde kabak çiçeği gibi açılan öğrencisi de meşhurdur.şehir halkının medeni olgunluğu da bu kabak çiçeği sendromunun oluşmasına uygun zemini sunmaktadır. kabak çiçeğinden kastım yarı çıplak gezmeyi medeniyet sanan kızlar, tinderdan motor düşürmeyi eğlence sanan oğlanlar, porsuk kenarında sevişmekten utanmayan sevgililer vs... ben demiyorum ki genel böyledir ama bu tiplerden bolca mevcuttur ve kentin yaşadığı kültür yozlaşmasının başlıca sebebi bunlardır.bu kabak çiçeği tayfanın çoğusu ateş topu gibi geldiği kentten, sönümlenerek mezun olur ve gider.

   
 4. başıma bir şey gelmeyecekse; fazlaca abartılı bulduğum ve neden bu kadar övüldüğünü anlayamadığım il.

   
 5. ben de uzun yıllar overrated bir şehir olduğunu düşünürdüm ama son ziyaretimde fikrim değişti.

  her yerini bilmiyorum ama, gezip gördüğüm kısımlardan yola çıkarak söyleyebilirim ki bir avrupa kenti izlenimi uyandırdı bende. bulvarların genişliği, ağaç miktarının fazlalığı, mimarinin farklılığı ve insnların uygarlık seviyesi de buna dahil.

  ha, "şimdiye kadar kaç tane avrupa kenti gördün tırrek" diyecekler olacaktır. onları habis ruhlarıyla başbaşa bırakıyor ve almanya gibi kıskanmayın diyorum. ahahaha. eskişehir hakkında ciddiyim ama.

   
 6. Memleketim

  Yaşanması gereken iller sıralamasında başta olması gereken şehirdir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.