1 2 3 4 5 6 7 8

engin günaydın

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. komedyen, sinema ve tiyatro oyuncusu.

   
 2. Avrupa yakasinda oynadigi burhan altintop karakteriyle hafizamiza kazinmis sahsiyet. Simdilerde "icimdeki ses" adli sinema filmiyle sinemalarda boy gostermektedir.

   
 3. aslında çok yetenekli ve komik adam. vavien'deki oyunculuğuyla dramatik rollerde de başarılı olabileceğini gösteren, ama bir kısım şaklabanlar gibi reklamını yapamadığı için el üstünde tutulmayan sanatçı.

   
 4. favori adamım benim. oynadığı her dizi ya da filmde kalitesini ortaya koyuyor.aile arasında filminde de yine mükemmel oynamış.

   
  (Bkz: Burhan Altıntop)(Bkz: aile arasında)
 5. belki de hepimiz onu zabıta irfan olarak tanıdı. Sonrasında Zaga'daki skeçlerde yer aldı. Daha sonrasında "O hikayedeki mal benim" adlı tek kişilik oyunu sahneledi ve oynadı. Aşkım Aşkım'da Tarık Usta, Yazı Tura'da sencer Rollerinde yer aldı. Hepimiz onu Avrupa Yakasında Burhan Altıntop rolü ile tanıdık ve sevdik. Sonrasında yine irili ufaklı film ve dizilerde yer alan Engin günaydın en son 2018 yılında Aile Arasında sinema filminde karşımıza çıkmıştır.

   
 6. Avrupa Yakası' adlı dizi başta olmak üzere belli başlı dizi ve projelerde yer almış,halkın birçok kesimi tarafından rahmetli tiyatrocu Erol Günaydın'ın oğlu olarak bilinmesine rağmen gerçekte oğlu olmayan, pek çok seyirci kitlesine sahip tiyatrocu.

   
 7. izlemekten mutluluk duyduğum adam

   
 8. Harika oyuncu Avrupa yakasında Burhan Altıntop u fenomenleştiren kişi

   
 9. rollerini almadan önce uyuşturucu kullandığını ama sakinleşmek ve rahat olup daha iyi performans gösterebilmek adına bunu yaptığını söyleyen kişi.

  bilemedim şimdi iyi mi desem kötü mü. burhan altıntopun da hastasıyız ama.

   
 10. zabıta irfan'ından burhan altıntop'una, galip derviş'inden tarık usta'sına kadar oynadığı her rolde fark yaratan yaşayan efsane.

  zaga zamanı bir de damatlar ve hava durumu skeçleri vardı ki kahkaha attıran cinsten.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.