1 2 3 4 5 6 7 8

engellenen şeyin kimliğin haline gelmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. eksik, mahrum bırakıldığın,dışlanmaya, baskıya,zulme maruz kaldığın , ya da böyle yansıtılıp inandırılan şeyin kişiyle özdeşleşmesi

  bu durumu pkk denen illette görebiliriz,bölge halkı siz kürtsünüz ,size yatırım yapmadılar,dilinizi dahi konuşturtmadılar vb seyler diyerek sözde kendi hakkını koruyan terör örgütüne sempati duymuş

  (söylendiği kadar baskı var mıydı bilmem,şu an onca tavize imkana rağmen bölge halkının hdp ye oy vermesi nankörlük)

  küçüklüğünde ya da hayatının bir döneminde dinden uzaklaştırılan, kınanan ,öyle olur mu hiç,bunun yeri burası mı yaklaşımı sonrası çıktığı yere belkide yıllar sonra geri dönnen insanlar var.

  (cem karaca 7 yaşında dizim ağrıdığı için uzattığım dizim kınandı diye 70 yaşında geri döndüm camiye diyordu)

  nuray canan bezirgan'ın şu sözü hiç unutulur mu'' atatürk' ü neden seveyim,adına bana zulümler yapılan kişiyi nasıl seveyim'' diyordu ki bayanı o kadar iyi anlıyorum ki

  kat sayı belası çıkmasaydı belkide akademik kariyerim olacaktı istediğim tek bir bölümde,ama ben 4.üniversiteme kayıt yaptırdım bu sene.

   
 2. Sapık imamları anlatan baslik. Cocugu ver imam hatipe, sosyallesmesini engelle, dini ritüellerle askina bile sınır koy. Tüm duygularini bastir, sonra imam olup kontrolü eline alinca ilk firsatta cocuklari taciz edip bastirilmis duygularini ortaya cikarsin.

  Nerde din var, orda taciz var, pislik var, hirsizlik var, ikiyüzlülük var.

  Baslik cuk oturdu.

   
 3. muhtemelen kutsiyet atfetigin br seyine baska bir kutsiyet atfedilen kisi nesnenin sahip olmasi tercih edilmesi sonucu olusan kiskancligin, verdigi nefretin yapisip kalmasi. guya zarar verdigi hissinin genellenmesi ornegi.

  kendi eksikligini karsinin fazlaligiyla baglamanin ozdeslesmesi.

  kutsiyet atfedilenleri iyice mukemmestirme sonucu hic bir hatayi yakistirmamayi genellemenin kimliklesmesi

   
 4. Baskı sonucu insanların sürüklendiği durumdur.

  Toplum olarak bazı şeyleri hazmedemiyoruz insanları yargılama hakkı olmadığımızı unutuyoruz bırakın insanları düşünceleri doğrultusunda yaşasın iyisi kötüsü ona kalsın ha ben görevimi yapacam diyorsan gider uygun bir dille bu böyle değil şöyle yaparsan senin için iyi olur de sonra geri çekil. Bırak kendi yine bildiğini yapsın..

   
 5. aklıma freud'u getiren sözdür..

  ki tam başlığı okuyup " bastırılmış olan duygular zehirli bir şekilde geri döner. " diye düşünürken ve memnetin geleceğinden ümit ederken entryleri görerek gerçek dünyaya dönüş yaptım. teşekkürler memnet!

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.