1 2 3 4 5 6 7 8

en büyük korkusu evde kalmak olan kız

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yarım kızdır... Ne kadar eksiktir bilinmez ama kesinlikle eksik kızdır.

  Büyük oranda duygusal olarak eksiklik hissediyor olabilir. kendisine sürekli sevgiyle yaklaşacak birine ihtiyaç duyuyor olabilir.

  hayatını devam ettirmek için bir kocanın himayesine girme isteği de hatrı sayılır bir sebep olabilir. evlilik şüphesiz kadının da erkeğin de hayatını kolaylaştırıyor.evlenerek ulaşabileceği kolaylığı elde etmek istiyordur. örneğin çalışan ve evli olan kadın tanıdıklarımın neredeyse tamamı maddi imkanlar el verse(kastettiğim imkan yeterli gelire sahip bir erkeğin himayesinde olmak) çalışmak istemiyor. hele bir de çocukları varsa bu istek daha da artıyor.

  annelik içgüdüsüne ayak uyduruyor olabilir. ama bekarken 'çocuğum olsun diye evlenmek istiyorum' diyenine pek rastlamadım ama bu da olabilir.

  kızların eksik hissederek evlenmek istemelerine sebeplerin temelinde; geleneksel disiplinle yetiştirilmek, mahalle baskısı gibi şeyler yatıyor galiba.sahi kızlar evde kalmaktan neden korkuyor?

   
 2. Hayatta becerebildigi en büyük işi evlilik olarak gören , kendini bilmez, yarım degil ceyrek adam bile olmayan erkeklerin iddiası.

  Kadının bedeninden , ahlakından, seçimlerinden elinizi çekin.

  Eksik dediğiniz kızlar hic bir zaman bu zihniyetteki erkekler kadar kücülmüyor bu hayatta.

  Bari susun, belki adam sanan çıkar.

   
 3. Üstada sorulup 'En büyük korkusu evde kalmak olan kız yoktur, bilinçli yalnızlık vardır' cevabı alınan önerme.

   
 4. böyle bir korkunun olduğunu düşünmediğim düşüncedir

  insanların tercihleri vardır, bunu evde kalmış bilmem negibi saçma fikirlerle beyan etmek kadar alçakça bir ifade şekli yoktur

  bunun için kişinin özgüveni veya başka birşeyi eksik değildir, tamamen tercihtir

  bunu bi kafanıza sokun artık kardeşim

  insanların tercihlerine saygı duyun, kimse bir yerde kalmaz zorunluluktan

  amaç evlenmek olsa herkes bir dengini bulup zaten evlenir

   
 5. kesinlikle "yarım erkek" düşüncesini hafızasına yerleştiren, evliliğin kağıt üzerindeki saçma iki imzadan ibaret olduğunun bilincinde olan, "bakın biz evlendik, her şey legal" diyenlere karşı dik duran , özgüveni yüksek kızdır.

  Kadını kirli düşüncelerinizle kirletmeyiniz!

   
 6. 30 yaşını geçmiş her bayanın eğitimi,sosyoekonomik düzeyi ne olursa olsun,ne kadar inkar etse de sahip olduğu korkulardandır.tek korkusu değildir.

  yalnız bunu aşağılama vesilesi olarak kullanmak cahilliktir

  bu fıtraten gerçekleşen bir duygudur,kadının elinde olmayan birşey yani.

  evde kalma korkusunun boyutları ve derinliği her ne kadar kişiye göre değişse de hiç bir bayan isterse evde kalmaz,hiç evlenmemiş veya geç evlenmişse en son minvalde bu onun tercihidir,onun seçimidir.

   
 7. Pisa değerlendirmelerinde hangi tipler yüzünden 'kendi dilinde okuduğunu anlama'da dünya sıralamasında sonlarda yer aldığımızı anlamamızı sağlayan başlık.

  peş peşe girilen entryler' bütün kızların en büyük korkusu evde kalmaktır' başlığına girilebilir ama bu başlığa olmaz malesef.

  dönün bi bakın etrafınıza taşraya, mahalle hayatına, köylere, ülkenin gerçeği bu. çocuk gelinlerin hepsi aile zoruyla mı evlendiriliyor sanıyorsunuz. evde kalmaktan korkacak şekilde yetiştirilen kızlar kocaya kaçıyor, bir eleme kriteri oluşturmadan ilk talibiyle evleniyor. iki gün önce yasaklanana kadar tvde her kanal bangır bangır evlenmek isteyen tiplerle doluydu. kadına değer verelim, yüceltelim bu noktada herkes aynı cephede yer alır ama gerçekler değişmiyor; kadın yine değersiz, kadın yine eziliyor, kadın yine sığınacak bir yuva arıyor...

  gerçeği görmek yerine, elitist fikirlerinizle, birilerinin yaşadığı bu gerçekleri ötekileştirince ne entelekti yakalamış oluyorsunuz ne de soruna dair en ufak bir çözüm sunmuş...

  kadının evlenmemesi özgüven göstergesiymiş de tercihi öyleymiş de bilmem ne.algı da problem var galiba. tercihen evlenmeyenlerden bahsetmiyoruz, evde kalmaktan korkanlardan bahsediyoruz.

  erkek testosteron kokulu hayatına mabadını yaya yaya devam ederken, mahalle baskısından bunalan evde kaldın diye ezilen kadınların sayısı akıl almaz boyutta.

   
 8. Genelde ailesi ve çevre baskısı altında korkuya yöneltilen kızdır.

  Erkekler nasıl evlilik için erken diyorsa bunu kadınlarda soyleyebiilir,illa o yaşta bu yaşta evlenmek zorunluluğu yok ya.

   
 9. evden hiç dışarı çıkmamış çıktıysa da hep birilerinin gözetimine bodyguard lığına tabi olmuş, özgür iradesiyle başbaşa kalamamış,hep birileri onun yerine karar vermiş evlenince de hayata dair öğreneceği çok şey olacak olan kızdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.