1 2 3 4 5 6 7 8

çocukla çocuk olabilmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çocuğun ne hissettiğini ne düşündüğünü anlayıp onunla akranmış gibi davranarak yalnızlık ve anlaşılmamazlık hissetmesini önlemek anlamında bir deyimdir,büyüklerin çocukların keyif aldığı şeylerden keyif almasını, dert ettikleri şeyleri öğrenebilmelerini sağlar

   
 2. kişinin ne kadar uyumlu ve alçak gönüllü olduğunu ima eden deyimdir. çocukla çocuklaşarak oynayan, vakit geçiren, büyükle büyük gibi davranan, kişiye ve ortama göre uyum içinde olanlar için kullanılır.

   
 3. Çocuk senin gibi olmuyorsa (ki normali bu zaten) sen çocuk gibi ol teorisidir.

  dans etmeye başladığında kalkıp birlikte Çılgınlar gibi dans etmek ya da nutella'yı parmaklamasına izin verip ona eşlik etmek gibi.

   
 4. büyük meziyet isteyen, herkesin beceremeyeceği ve çocuğun anlayacağı dilden onun içinde bulunduğu ruh haline empati kurabilecek insanın davranışıdır.

   
 5. büyük beceri istediği bir gerçek olan davranış.

  fekat daha büyüğü büyükle çocuk olabilmektedir.

   
 6. Biz öğretmenlerin hergün yaptığımız şey.

   
 7. Onun ruhuna dokunabilmektir.

  Bazen bir bakışla, bazen bir gülümsemeyle bazense uzaktan uzağa atılan bir öpücükle(gülücük)

  Güzel şey çocuk olmak, olabilmek, ruhu çocuk gibi tutabilmek.

   
 8. bir islamcı yobazın asla beceremeyeceği eylem .

  Onlar çocuk 9 yaşını gördü mü gerdeğe sokarlar , erkekse tecavüz ederler , soran olursa da parasını (mehir) verdik derler .

  Ama gerçek islam bu deeeel

  değil mi

   
 9. masumiyeti ellerinin içerisine almak.

  dünyanın kirliliğini bir kenara bırakıp, masum tertemiz ellere dokunmak kadar güzel bir şey olabilir mi? onlar gibi hareket etmek, zıplamak, evcilik oynamak, boyama yapmak. bunların hiçbirisi bizden bir şey kaybettirmez. küçücük çocukların mutluluğu emin olun bizi de çok mutlu edecektir.

  geçen hafta asansörde engelli küçük bir çocuk gördüm. Tekerlekli sandalyede oturuyordu ve sadece başını okşadım ve bir kaç kelam ettim. asansörden önce abisi ile o indi ve bana gülümsedi mahçup bir şekilde. o anki hal o kadar güzeldi ki, hem o çocuk hemde ben çok mutlu oldum. sevmek işte bu kadar basit..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.