1 2 3 4 5 6 7 8

bizim uefa kupamız var

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir Türk takımı olarak uluslararası arenada kupa kaldırmak çok ciddi bir başarıdır ki zaten bütün Spor dallarında ender yaşadığımız bir mutluluktur.

  Ancak bu cümle ise galatasaray taraftarının çok büyük bir çoğunluğu tarafından bayma derecesinde kullanılan bir ifadedir.

  Konu ne zaman futbol olsa bir Galatasaray taraftarı muhabbetin sonunu bir şekilde bununla bağlar.

  Ama bizim uefa kupamız var.

   
 2. diğer takım taraftarları tarafından "bizim uf cupımız var" şeklinde dalga konusu olan söylemdir.

  tesadüfen elde edilmiş bir başarıyı her başarısızlık sonrasında bahane olarak ileri sürülmesi ve tartışmada üste çıkmak için söyledikleri başlıca argumanlardan biridir.

  ona bakılırsa diğer kulüplerin de farklı branşlarda avrupa kupaları vardır fakat hiçbirinin bunları bir kez dahi söylediğine rastlamadım ben.

   
 3. sözlük etrafında olsun, çevremde olsun, forumda olsun, twitter-feysbuk gibi sosyal medyada olsun çok fazla görmediğim söz. genelde rakip takım taraftarı tarafından dalga amaçlı söylendiğini görürüm.

  neyse lanet olsun ki kupayı aldık, ne yapalım, yok mu diyelim, ne edelim yani, türk futbolunun çıktığı en yüksek çizgidir kabul etmek gerekir.

  hele ki forma reklamını tanıtırken bile biz bu formayla UEFA kupasında çeyrek final oynadık diye övünüldüğü bilinince...

   
 4. 2-3 gün önce arkadaş ortamında galatasaray'ın şaibeli bir çok maçından sadece biri olan gençlerbirliği maçını konuşurken o kadar da futboldan anlamayan bir arkadaşın alakası olmayan bir durumda biz ueafa kupasını aldık, onda da mı şike var şeklinde biraz farklı bir versiyonla dile getirdiği ifadedir. sonrasında fenerbahçe taraftarı bir arkadaşın da e biz de sizi 6-0 yendik şeklinde ifade kullandığını da belirtmek isterim.

   
 5.  
  (Bkz: gerçek)
 6. "ziraat türkiye kupası"nın avrupadaki muadili olan bir kupa olduğundan ve kazandığımız gün doğan bir çocuk neredeyse oy verecek yaşa geldiğinden komik bulduğum bir argüman.

  ha tabi fb ve bjk tarafından kazanılamamış bir kupa olduğundan ne kadar dalga geçilse de bir gerçeklik payı olduğu doğrudur ve gslilerin elinde bir kozdur. sonuçta kupamız var kardeşim.-gülücük-

   
 7. Kaç yıllık gs'liy (d) im bu cümleyi hayatımda kullanmadım. Sadece gs' nin avrupa'da diğer türk takımlarına göre daha başarılı olduğunu savunurdum ki öyleydi de. Belki de bu yüzden tutuyordum.

  Ancak şampiyonlar liginde üst üste 4'er gol yenerek mağlup olunan, toplamda da 6 maçta kalede 19 gol görülerek averaj takımına dönülen sezonu tecrübe ettikten sonra pek gs' liyim demek içime sinmiyor. Geçen hafta başakşehirden de 4 yedi mesela, bu ne istikrar maşallah dedirtti yine bizlere. Gs avrupa'da büyük bir takım (mış). Siz hangi büyük takımın şampiyonlar ligi grup maçlarını 3 gol atıp 19 gol yiyerek tamamladığını gördünüz? Tarihinde şampiyonlar liginde 1 yarı final 3 veya 4 -tam hatırlamıyorum- çeyrek final oynamış ama acınacak halde şu an. Önümüzdeki sene ş. Ligine giderse 19 gollük rekorunu egale edeceği muhtemel. İlk 2'ye giremezse üstündeki takımlara kıyaklarından ötürü teşekkür etmeli. Gs' li taraftarlar daha çok bekleyeceğe benziyor. Bu sabah beşiktaş'a yapılan ayıptan sonra durumun vehameti daha iyi anlaşılmıştır.

   
 8. galatasarayın her tartışmayı bağladığı, her yıl birisi kupayı alacak diye ödü koptuğu cümle.

  Fenerbahçe benficayı yendiğinde iyice tırsmışlardı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.