1 2 3 4 5 6 7 8

Ben buyum,seven olduğum gibi sevsin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Dar ve sığ düşünen insan düşüncesi.

  Bir insanın dışarıda yemek yedikten sonra tepsisini toplamasını, her şeyi buruşturup birbirinin içine sokup sokuşturup temiz ve düzenli tepsiye bakıp gururlanmasını sevebilirsiniz. Kalktığı masada her sandalyeyi takıntılı gibi düzeltmesini ve sizin baktığınızı fark ettiğinde, İçim rahat etmiyor napayım, açıklaması yapmasını sevebilirsiniz.

  Her türlü oyunda kazanmak için heveslenmesini, Kazanmayı çok istemenize rağmen onun yenildiğinde üzülecek olmasına dayanamadığınız için sıra ona her geldiğinde içinizden, umarım o kazanır diye dua edebilirsiniz. Ve aldığınız her yenilgi dünyanın en güzel yenilgisine dönüşebilir. Yanınızda çocuklaşmasını ve saçma sapan hareketler yapmasını, dahası sizi de hiç beklemediğiniz bir şekilde bu durumun içine zorlanmadan sokabilmesini garipsediğiniz kadar sevebilirsiniz de...

  Sorun şu ki bu insanı o olduğu için sevebilirsiniz. Ama kimseyi sizi değersiz hissettirdiği için sevemezsiniz. Kırıldığınızda sizi yalnız bıraktı diye sevemezsiniz. Söylediklerinizi anlamamak için direttiği halde ve sarılsa geçirebileceği her olayı yokuşa sürüp dinlenmek istediğiniz göğsünü karşınızda dimdik tutup sesi bile titremeden özenle seçtiği kırıcı cümlelerle birlikte karşınızda sustuğu için sevemezsiniz. Ve tüm bunlar karşısında size gelip;

  Ben buyum, beni olduğum gibi sev, dediği an onu kabullenin. Tıpkı kendinizi kabullendiğiniz gibi. Tıpkı size sizi sevdiğini söylerken gözleri dolan biriyle nasıl olabileceğinizi biliyorsanız, sizi anlamayan ve değersiz hissettiren biriyle olamayacağınızı da bilin. Hem kendinizi kabullenin, hem de karşınızdakini. Çünkü böyle insanlar değişmez. Böyle insanlar, Olduğun gibi sevilmek, kavramına tutunarak yaptıkları her hareketi haklı çıkartacaklar. Yüzleri kızarmadan, sesleri titremeden her şeyin suçunu size yıkacaklar ve bunu yaptıklarında içleri çok rahat olacak. Onu istediği gibi olduğu kişi olarak kabullenin ve arkanıza bakmadan uzaklaşın.

  Çünkü siz de onun istediği kişi değilsiniz. Çünkü o sizi olduğunuz gibi sevmeyi bırakın, saygı duyması gereken bir birey olarak bile kabullenmedi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.