Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Ayçiçek yağına yüzde 20 zam söylentisi

paylaş araştır

1. spoiler

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil'in yaptığı açıklamadır.

"Uzun yıllar bu ülkede 5 litre yağ fiyatı 25 lirayı geçmedi, bugün geldiğimiz noktada 75 liraya kadar geldik. Bugün ham yağın 10 bin lirası olması da rafa yansımadı. O da bir müddet sonra rafa yansıyabilir. Dolayısıyla bir yüzde 20'ye varan artış daha olabilir diye öngörüyorum ama bu bizden kaynaklanmıyor. Çünkü biz yağı ithal etmek zorundayız. Önemli olan malı bulabiliyor olmamız. Ürün yoksa fiyatını bile konuşmanızın anlamı olmaz zaten." demiş.

Artık makarna yapmak lüks olacak sayın seyirciler. Seyretmeye devam...

(Bkz: ayçiçek yağı)
  2. artık düğünde takı olarak çeyrek zaten değil de 5 litrelik yağ götürürüz dedirten zam haberi. zaten şu an 80-85 lira civarında. bu zamla beraber yuvarlak hesap de sen ona 100 lira.

3. gönder gelsin dedirten durum .

şaşırtmayacak artık ona zam buna zam ...

neyse, gidip yağ alayım. evdeki yarım kalmıştı. neticede zarardan kâr ne kadar edersek o kadar iyi.

4. Şu iki sarı vezir de eder rezil de.

Bir sarı düşüşte. (altın)

Bir sarı yükselişte. (yağ)

5. Şeker bir yandan yağ bir yandan , sistem bizi filinta gibi yapacak yorumu yaptıran başlık.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.