Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8

avans

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bir kisinin yapacagi is oncesinde ihtiyaclarini karsilayarak ise daha rahat baslamasi ve kisinin motivasyonu amaciyla is sonunda alacagi paranin bir kismini onden almasidir.

   
 2. ön ödeme (bazen tüm ödemenin yarısına dek olan miktardır hatta) demektir,asıl ödemeden kesilecektir,bedava gelmiş gibi olursa da asıl ödemede eksiklik can sıkar sonradan

   
 3. patronlar tarafından hiç sevilmeyen, işçiler için hayat kurtarıcı olan,maaşın bir kısmının önden ödenmesi durumudur. dizilere çok fazla konu olsa da, normal hayatta çok da uygulanmayandır. özel sektörde avans isteyecek cesarete sahip işçi bulmak zordur.

   
 4. işe başlamadan önce bize verilen nakit.

   
 5. işçilerin ihtiyaç anında patronlarından talep ettiği tutar. iş kanuna göre de avans vermek zorundalar, işçi de talebinde haklıdır, burun kıvır etmelerine gerek yok.

   
 6. kişinin yapacağı iş için hazırlıklarına başlaması adına verilen ön ücret.

   
 7. karbüratörlü araçlarda, ateşleme zamanlaması için yapılan ayar. bazı faça takımı arabanın avans ayarını bozarak egzozdan ateş falan çıkarıyorlar, patır patır patlama sesleri geliyor egzozdan. ilginç bir hoşlantı.

   
 8. ilgilisinin, mahsup işlemlerini -nedense artık bilinmez - çoğu zaman geciktirdiği için muhasebe işlemlerinde sıkıntı yaratan ön ödemedir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.