1 2 3 4 5 6 7 8

atatürk yaşasaydı evet derdi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ak parti milletvekili şamil tayyar ın beyaz tv de katıldığı programda kullandığı ifadesi.

   
 2. bence de denebilecek açıklama.

  barışa, aydınlığa, ilerlemeye muhakkak evet derdi.

   
 3. rahmetli sağ olsaydı ancak kendisinden öğrenebileceğimiz iddia.

   
 4. 28 şubat dönemi askerci olan, bu uğurda ikinci ismi olan şıh'ı mahkeme kararıyla kaldırtan daha sonra cemaat güçlüyken cemaatin kalemi olan ve son olarak da en güçlü olan iktidar tarafında olan bir adet kişinin zırvalaması.

   
 5. madem öyleydi ne diye parlementoyu kurup ardından terakkiperver cumhuriyet fırkasının ve serbest cumhuriyet fırkasının kurulması için çabalayıp çok partili hayata ve meclis sistemine geçişi istedi?

  içi boş ergenekon kitapları yazıp suriyedeki savaşı körükleyici söylemleri dilinden düşürmeyen manevrası bol bir siyasinin mantıksız cümlelerinden biri daha.

  barış,aydınlık ve ilerleme sadece başkanlıkla geliyorsa uzun zamandır zaten fiili başkanlıkla yönetilen bu ülke niye bunlara kavuşamıyor ? ya da kimler kavuşturulmamasında bu denli sorumlu acaba ? ha pardon herşey muhalefetin yüzündendi di mi ?

   
 6. yanılgıya düşülen ifade. şöyle derdi;

  "beni türk hekimlerine emanet etmeyiniz"

   
 7. Velev ki evet derdi. Yahu hayırcılar beynini kiraya veren insanlar degil ki onlarda evet desin. Atatürk evet derdi, atatürkçüler hayir derdi. Daha bunu anlayamiyor reisin demokrasi güruhu.

  Tanim; Akepe sacmasi yav he he lik aciklama

   
 8. Gerçekten ülkenin haline üzüldüğüm başlık. sonuçta çoğu üniversite mezunu kişilerin bulunduğu bu platformda okuduğunu ya kasti olarak ya da anlama konusundaki sıkıntılarından dolayı sürekli farklı anlama çabasında bulunan kişilere maruz kalıyoruz.

  başlıktaki ifadenin orijinal sahibi yakın gelecekteki referandumu kast ederek böyle demiş olabilir. ancak burası bir sözlük ve bir ifade öyle anlaşılmalı diye bir kural mı var? yazar ''at'' diye başlık açmış ve ilk entry olarak ''dört ayaklı binek hayvanı'' yazdıysa ben de illa ona paralel mi yazmalıyım? at kelimesinden ben fırlatma anlamını çıkaramam diye bir kural mı var? hastayı kaybetmek diye bir başlık açılmıştı, isteyen buradan hastanın hayatını kaybetmesini anlar ona göre yazar isteyen de hastanın kaybolması şeklinde anlar o şekilde entry girer.

  bunun tehlikeli sonucu ise hedef gösterme ve ötekileştirme. kendini hedef göstermek istemiyorsan en basit bir entryi bile ilkokul çocuklarının anlayacağı biçimde en detaylı şekilde açıklamalısın ki kimse öküz altında buzağı aramasın. yani 'bak ben referandumda evet diyorum sen de yiyorsa fikrini söylesene.' ya da 'ben hayırcıyım kardeşim, sen de evet mi hayır mı de bilelim' tarzı bir yaklaşım ancak türkiye sınırları içerisinde oluyor herhalde. evet, benim de buna yönelik evet veyahut hayır biçiminde bir fikrim var ama ne ''tüm melekler evet dedi, şeytan hayır dedi'' diyen evetçilerin fikrini taşıyorum ne de ''hayırda hayır vardır'' diyenlerin yolundan gidiyorum. ikisi de bana göre son derece sığ ve ilkel. daha önce oy kullanmanın zeka düzeyine bağlı olması gerekliliğiyle ilgili bir başlık açmış daha sonra biraz düşününce kendi adıma üzülmüştüm. son dönemde referandum ile ilgili yapılan yorum ve tartışmaları okuyunca kesinlikle ve kesinlikle bu konudaki düşüncem acayip pekişti. evet, bence belli bir zeka düzeyinin altında olan her kimse oy falan kullanmayacak hatta sandığa bile yaklaşmayacak arkadaş. bu kişi bensem benden de bu hakkı alsınlar, gram zoruma giderse namerdim. öyle bir ülke ki sağcısı, solcusu, dinlisi, dinsizi, komünisti, faşisti % 90 oranında dogmatik. bıktım allahıma kitabıma.

  bir de 'bak, ben subliminal mesaj da verebiliyorum. adını demedim ama okuyanlar seni kast ettiğimi anlıyor' demek istiyor. yahu güzel kardeşim tekrar oku. mustafa kemal hayatta olsaydı bu referandumda evet mi derdi hayır mı derdi bilemiyorum, yukarıda da güzel bir şekilde denildiği gibi en uygunu kendisine sormak ama aynı mustafa kemal'in barış, aydınlık ve ilerlemeye yöntem be olursa olsun ''evet'' diyeceğine adım gibi eminim.

   
 9. Hahaa. Evet diyenlerin neden evet dediğini de facebookta görmüştüm. Bu da benzeri.. " özalın,türkeşin,yazıcıoğlunun,erbakanın ruhu evet diyormuş chp,hdp hayır diyormuş. Ondan evet diyeceklermiş" ruh çağırdılar zaar. Yahu bir taslağı okusaydınız ruh çağırmadan önce. Saadet partisi genel başkanının dediği gibi " düşünmeden evet derim,düşünürsem hayır" bi zahmet düşünün araştırın. Ruh çağırmayın.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.