1 2 3 4 5 6 7 8

araştırma bağımlısı insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bu insan benimdir. ben ve benim gibiler için konu yelpazesi geniş sözlükler ve bu sözlüklerde yazılan makaleleri yazan nitelikli yazarlar velinimettir.

  makalesi içinde güzel kullanılmış bkz.lar yüzünden bir sayfalık makaleyi neredeyse 4-5 saatte ancak okumama neden olmaktadır. bkz koyarak yaptığı yönlendirmelerle size o kısacık makaleden yeni dünyalar ve yeni bilgilere açılan kapı sunmaktadır.

  iyi ki varlar efendim.

   
 2. bitmek bilmeyen soruları olan, meraklı, öğrenme isteği baskın insandır...

  imrenerek baktığım dostlar başına dediğim en güzel bağımlılıktır zannımca...

   
 3. Akıl niçin vardır? Sorusunun sırrına eren insandır.

  Eğer bilgi bir güç ise -ki öyledir- onun kaynağını, sınırlarını ve etkilerini bilmeliyiz ki kontrol edebilelim. Bu nedenle soru sorar, sorgular, hep doğrusunu hatta daha ötesini daha fazlasını merak edip araştırmak isteriz.

  Tüm bu gereksinimler aklın varlık sebebini de ortaya koymuş oluyor zaten.

  Araştırma denince ülkemizde akla ya hastahaneler (üniversite araştırma, eğitim ve araştırma) ya da akademik birimler (enstitüler, üniversiteler) geliyor. Halbuki okuduğumuz, gördüğümüz, duyduğumuz herhangi bir nota ilişkin de araştırma yapabiliriz. Bunun için ismimizin önünde dr. Payesinin olmasına gerek yok. Araştırma yapılmadığı ve bize sunulan bilgilere 'kolayca' inandığımız için ülkemiz neredeyse enformatik bir enkaz halini almıştır.

   
 4. Tadında yapınca iyi olan eylemdir.

  Fazlası zarar bence

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.