Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

anaokulu ve kreşlerin 5 gün yüz yüze eğitime devam etmesi

paylaş araştır

1. spoiler

geçtiğimiz günlerde tüm okulların 31 aralık 2020 tarihine kadar yüzyüze eğitime ara vermesiyle birlikte çocuklarını bir yere bırakamayacak olanların yoğun talebi sonrası bugün milli eğitim bakanı ziya selçukun resmi olarak açıkladığı uygulamadır.tüm kreşler ve anaokulları haftada 5 gün, bir etkinlik saati 30 dakika olmak üzere 6 etkinlik saati şeklinde eğitime devam edecekler.

2. okul öncesi öğretmenlerinin haklı olarak tepki göstererek isyan ettikleri olay. öğretmen değil bakıcı olarak görüldükleri için sanırım bu yöndeki taleplerin fazlalığına bakarak bakanlık anasınıfları ve kreşleri açtı. şimdi onlar da 1-8-12 ler de açılsın istiyor. sanırım bu taleplere göre de tekrar açacaklar.hastalık almış başını gitmiş. çalışan annelere idari izin vermek yerine milli eğitim bakanı müjde olarak kreşleri açıyoruz diye açıklama yapıyor ve bunu müjde olarak veriyor.

3. Bundan vazgeçilmeli ve çalışan annelere mümkünse evden çalışma ya da idari izin verilmeli dediğim başlıktır . sistemdeki kaçak tedbirleri hiç eder.

4. okul öncesi öğretmenlerinin haklı olarak tepki gösterdikleri ama yine de bu sabah mecburen okula devam etmelerine sebep olan olay.farklı meslek grupları da bu verilen tepkiye tepki gösteriyor.ülkece bi rahatlamamız gerek artık.

5. Ekonomim, ebeveynleri ücretli izine gönderecek kadar güçlü olmadığından; geminin su almasına göz yumuyorum.. Durumudur.

6. virüs savar olan okul öncesi öğrenciler için normal karşılanması gereken durumdur.!

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.