1 2 3 4 5 6 7 8

ameliyathanede hasta unutulması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  istanbul'da ki bir ameliyathanede gerçekleşen olay. hasta 5-6 saat orada kalmış, allah'tan fark etmişler de çıkarılmış oradan. makas, sargı bezi unutulmasını duyduk da bu nasıl oluyor, anlamış değilim. makas, sargı bezinden sonra level atlamış unutkan doktorların son hali. gülsek mi ağlasak mı?

   
  (Bkz: ameliyat)
 2. sorumlusu sadece doktorlar değildir hatta büyük ihtimalle sorumlusu doktor değildir. operatör doktor operasyonu yapar sonra çeker gider. hastanın bakımı hemşireler ve hasta bakıcılar sayesinde gerçekleştiriliyor olmalı.

  genele yayılan bir lakaytlık söz konusudur. bir ameliyat bizim için hastalığımıza şifa bulma arayışıyken, sağlık çalışanları nazarında bitirilmesi gereken bir diğer iştir.hal böyle olunca durumlar ortada...

   
 3. hangi hastane diye meraklanmama sebep olan başlık.onu orda doktor değil de kesin anestezi uzmanı ya da teknikeri falan unutmuştur.çünkü doktorlar ameliyatı yapar sonra çeker gider.başında uyanana kadar yanlış bilmiyorsam anesteziyi veren kişi kalır.gerçi 5-6 saat illaki doktor hastayı odasında bi kontrole gelir ya da hemşiresi gelir bir bakar.neyse kafam karıştı. velhasıl kelam bu ülkede insanların son günlerde epey bir kafaları benim gibi karışık unutmuş olabilirler diyorum.

   
 4. Yok artık dedirten trajikomik olay...ülkece ne hale geldik dedirdir...hiçbir kuruma güvenimiz kalmadı artık.

  hadi hastayı unuttun nasıl bu kadar uzun süre fark etmedin başka ameliyatta mı yoktu, o ortama temizlik falan yapanda mı olmadı...ya hasta orada ölseydi ki ameliyathanelerin soğukluğunu herkes bilir ameliyat sonrası komplikasyon deyip kılıf uyduracakları birçok hadise gerçekleşebilirdi...

   
 5. Olacak o kadar kıvamında bir durum.

  Okurken sukrettim ya hastanın içinde hemşire anestezi uzmanini unutsalardi mazallah neyse ucuz kurtulmuş serengete de hastamız.(gülücük)

   
 6. çalışanların sorumsuzluğuna bir örnektir

  hayır hasta içerisinde makas unutulmasına alıştıkda hastayı ameliyathanede nasıl unuttunuz onu merak ediyorum

  hep birlikte öğlen yemeğinemi gittiniz ne yaptınız(tebessüm)

   
 7. hastanın içinde çeşitli materyaller unutulmasını anlarım da hastanın unutulduğunu ilk kez duyduğum haber.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.