1 2 3 4 5 6 7 8

allahtan korkmayan biz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 19.01.2016 daki CHP grup toplantısındaki konuşmasında geçen gafıdır(!). Kendisinin bir çok gafından biridir.

  Not: dil sürçmesi herkesin başına gelebilecek bir olaydır.

   
  (Bkz: gandi kemal)
 2. Allah öcümü neden korksun , adam sevmeyi tercih etmiş demekki dedigimiz durum

   
 3. insanın yaptığı yanlışları bilmesi ve yanlışını dile getirirken söylediği sözdür. allah'tan korksak yapmazdık diye anlamlar taşır ve insanoğlu için geçerli olan bir söylemdir. korksak devam eder miydik yanlış dediklerimize. allah affeylesin hepimizi.

   
 4. herkesin dil sürçmesi sonucu hata yapabileceğinin göstergesi olan laftır. ha kişinin görüşünü yansıtır yansıtmaz orası kişiye kalmış ama ağzından öyle çıktı diye yaftalamak doğru değil. zira çocuklarıma helal lokma yedirmedim diyen cumhurbaşkanımızın da dil sürçmesi olmuştur. onu da hemen şöyle böyle diye etiketlemek doğru değil.

   
 5. Herkesin başına gelebilecek türden bir dil surcmesidir. Bu konuda bir tereddüt yok ama cumhurbaşkanının her lafını manipüle eden bir muhalefet anlayışı da sağlıklı değil. Tüm ekmeğini cumhurbaskaninin manipüle edilmiş sözlerinden çıkaran hdp gibi partiler de var mesela. Chp ise bu konuda sadece bir adım geride.

   
 6. kemal kılıçdaroğlu'nun elinde bulundurduğu gaf rekorunu egale ettiği son gafıdır. daha önce önemli bir gafında Allahtan korkarız biz kuldan utanmasak da şeklinde Allahtan korkma ile ilgili görüşünü açıklamış ve böylece hem gaf yaparken hem de kendiyle çelişme ustalığını bir kez daha sergilemiştir.

   
 7. ister istemez ne yaparsak yapalım kuldan da utanmayacağımızı tasdikleyen sözdür.

   
 8. "allah'a karşı gelmekten korkmayan,

  kuldan niye korksun ki?" sözünü akla getiren başlık...

   
 9. Allah söyletiyor dediğimiz durum.

   
 10. Allah a öcü muamelesi yapan yaklasim.

  Adına inanc diyorlar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.