1 2 3 4 5 6 7 8

Alışveriş listesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Genelinde hanımların eline aldığı kağıt kalem yardımıyla, mutfağın içindeki tek tek tespit edilen eksik gıda,temizlik,vs.malzemelerinin, eve döndüğünde almaya unuttuğunu,markette de ne alacaktım karmaşalarında olmamak adına hazırlanan sıralı ihtiyaç listesi.

   
 2. içindeki yazılanları aldıkça yeni ve daha uzunlarıyla karşılaşılan liste.

   
 3. son yıllarda kağıda değil de akıllı telefonlara yapılan bir çeşit liste

   
 4. Akıp geçen zamana rağmen halen kağıt ve kalem kullanarak oluşturduğum ve oluştururken de çok zevk aldığım liste

   
 5. evdeki eksiklikler sonucunda alışveriş yapmaya karar veren kişilerin, alacağı şeyleri unutmamak adına yaptıkları listedir. kağıt ve kalemle yaptığım listeyi evde unutmayı başardığım ve alışveriş yaparken unuttuğum listenin aklıma gelmesi ile kendimi kutlamama sebep olan listedir.

   
 6. günlük, haftalık, aylık olarak değişebilen ve uzunlukları da bu sürelere göre değişen listedir. kimi zaman pazardan alışverişi yapılacak meyve sebzelerin listesidir kimi zaman da marketlerden alınması gereken acil ev ürünlerinin listesidir. her halükarda üzülen erkekler olacaktır.

   
 7. alınacak erzak veya ihtiyaçların hazırlanması hazırlanmış listeye göre alışveriş yapılması

   
 8. günlük hayatın hay-huyu içinde unutmaya meyilli zihinlere destek amaçlı listedir,eksiği gediği içeren

   
 9. Hanımın da WhatsApp kullanmaya başlaması ile beraber her gün eve dönüş vakitlerinde yaşadığım kaygının kaynağıdır. Zira bu listeler bizde anında hazırlanıp gönder simgesiyle teslim ve tesellüm edilir. Evde unuttum bahanesi de kalmamıştır.

   
 10. Ben hâlâ eski usül, eksikleri kağıda yazar, markette elime listeyi alıp, reyon reyon gezerim. hatta liste uzunsa elime bir de kalem alıp, sepete attıklarımın üstünü çizerim. Kalem yoksa habire listeyi baştan aşağıya okuyup, almayı unuttuğum bir şey var mı diye kontrol ederim. tabi en baştan listeyi yanıma almayı unutmuşsam bunların hiç birini yapamam, o zaman markette spontane alış veriş yaparım ve eve geldiğimde en elzem olan ürünü almadığımı görür, keşke listeyi yanıma alsaydım diye hayıflanırım. Her üç alışverişin biri böyle sonuçlanır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.