1 2 3 4 5 6 7 8

ahmet şık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gazeteci, hem de en yiğit olanından.

  fetöyü birileri yalarken, imamın ordusunun yazarı. fetöcüler tutukladığında da bugün tutuklandığında da aynı zavallı ve çıkarcılar tarafından tutuklanması savunulan adam.

   
 2. Yagdanlik olmayan yazar

   
 3. "Paralel yürüdük biz bu yollarda" kitabıyla cemaat ve akp arasındaki ilişkiyi ve buna zemin hazırlayan siyasal islam'ın muazzam ve anlaşılır dilde bir tahlilini yapan gazeteci-yazar.

  Kitap kendi alanında en detaylı, açık ve anlaşılır bir kaynak kitaptır. Akp-cemaat ilişkisini ve bunun ülkemize zararını sanıyorum Daha iyi anlatacak bir kişi çıkmaz şu ortamda.

  Ayrıca ergenekon sürecinde de "ergenokun'u anlama kılavuzu" çalışması nedeniyle hedef olup iddianameye dahil edildiğini yurt gazetesine verdiği röportajda söylüyor. Ve bu tutuklanmayi beklediğini de söylüyor orda. 15 temmuz'u cemaatin yalnız başına yapmadığını da elbette.

  Fincancı katırlarını ürküttüğü için içeri alındığını anlamayan el kaldırsın.

   
 4. Adam gibi adam.

  Bugünkü savunması mutlaka okunmalı.biatçılar okumasın. Anlamazlar.

   
 5. bu topraklarda 110 sene önce olduğu gibi "kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet" demiş olan yiğit gazeteci.

   
 6. Keşke CHP nin, akp yi cemaate muhtaç ettiğinide söyleyebilecek tarafsızlığı sahip olsa dediğim yazar. Akp ye ilk 5 sene milli eğitim müdürü bile atatmayan Necdet sezer ve defalarca solun elinde olduğundan anayasa mahkemesi tarafından kapatma davası açılan ve enson kağıttan kaplan diyerek gaza getirilmeye çalışılan Tsk. Silivriye toplanan generaller. Bunları hep birlikte yaşadık. Akp, 40 yıldır Türkiye'de palazlanmış TV kanalı, bankası gazetesi olan cemaati kullanarak CHP nin kalelerini Söke Söke almıştır. Örneğin Necdet Sezerin oturduğu Cumhur başkanlığı koltuğu. 367 sabihi unutmadık. Defalarca kapatma davası açan Cumhuriyet başsavcısınıda unutmadık. Hele Anayasa mahkemesini hiç unutmadık. Haşim kılıçın başkan olması dolayısıyla oyunun 2 sayılmasıyla kapanmamıştı akp. Sonra Danıştay, yargıtay, Sayıştay YÖK. Bunlar CHP nin kaleleriydi. Ülkede iktidar kim olursan olsun iktidara gelen solla yani gizli iktidarla anlaşmak onun dediğini yapmak zorundaydı. Aksi durumda Erbakan'ın başına gelen 28 Şubat sahneleniyordu. Akp iktidardı ama muktedir değildi. Çıkardığı kanunlar ya sezerden, ya Anayasa mahkemesinden ya da Danıştay dan dönüyor bir türlü halktan aldığı gücü kullanamıyor ya da kullandırtmıyorlardı. Erbakan'ın başına gelen senaryo işletiliyorduki, cemaat devreye girdi. Cemaat akp yi AKP cemaati kullandığını düşünerek birlikte solun saltanatını yıktılar. Sonra nemi oldu. Bu köye iki muhtar fazla diyen Tayyip cemaatin okul yurt ve dershanelerini kapattı. Cemaat ABD adına ülkeyi ele geçirmek, İran'ın humeynisi gibi ülkeyi yönetmek istiyordu. Ama ABD deki hesap çarşıya uymadı. Süreç devam ediyor. Cemaat şimdi kimi kullanıyor sizce. Deniz Baykalı koltuğundan indiren kaseti cemaat verdi. Sonradan soyadını değiştirip Kılıçdaroğlu yapan proje şahısı o koltuğa kim oturttu? Ankara'dan İstanbul'a adalet diye yürüten kim? Adaleti cemaat neden istiyor? Çünkü ya kaçaçaklar ve dağılacaklar ya da hapse girip itiraflarla çözülecekler. 10 madde okundu. Kim için? Cemaat kimin sırtında?

   
 7. Aaaa cemaat darbesinin suclusu chp cikti

  Yahu sizin yüzünüzden cehennemde yer kalmayacak bize.

  Ahmet Şık adamdır.

   
 8. tarihi bir savunmaya imza atan adam gibi adam yiğit bir gazeteci. savunması hakkında yatöcü ( yandaş terör örgütü ) savcı soruşturma açmış. korkularından ne yapacakları şaşırdılar. savunmasını mutlaka okuyun. tarikat mensupları ve yatöcüler okumasın çünkü IQ seviyeleri anlamaya yetmez.

   
 9. Sağcı Gazeteci Salih Mirzabeyoğlu nun 28 Şubat'ta solun hışmına uğradığında başına gelenlerin 10 da birini görmeyen Ahmet şık vatana ihanetle yargılanırken kırdığı cevizlerden hiç bahsetmemesi üzücü. İyiki kurtuluş savaşı döneminde yaşamamışlar. Nenelerimizin sırtında cepheye mermi taşıdığı güzergahı düşmana gazetecilik yapıyorum diye ihbar ederlerdi. Ama Atatürk 25 yılla salmazdı.

   
 10. kızına miras olarak "duruş"unu bıraktığını ifade eden gazeteci.

  ...

  özgürlüğün rengi.

  koyu... uzun süredir kopkoyu.

  dünkü tabloda içime dokunan bir söz... gözlerimin gördüklerinden hiç bahsetmiyorum. koskoca bir yanılgı, gittikçe derinleşen karanlık.

  söz;

  "özgürlüğe böyle kavuştular..."

  iyi ki mustafa kemal atatürk şu anki halimizi görmüyor, adam kahrından herhalde ölürdü.

  "türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır."

  düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi diye bir şey kalmadı atam.

  ...

  ahmet şık'ın selamı varmış karanlıklar diyarından.

  kalemin daim olsun.

  ...

  "özgürlüğe böyle kavuştular..."

  hangi özgürlük, özgürlük mü kaldı(!)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.