1 2 3 4 5 6 7 8

abdest olmasa namaz kılarım saçmalığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. namaz kılmamak için söylenen en ünlü bahanelerden biridir.

  bre gafil abdest farz olmasa bu sefer namazın başka bir farzı zor gelecek sana.

   
 2. saçma bulduğum namaz kılmak istemeyen, suyu sevmeyen, muhtemelen pislikten kokan kişi beyanıdır.

  namaz kılmaya üşenen vatandaşa şahit oldum da, elini yüzünü yıkamaya yerinenini ilk defa görüyorum.

  oynardım ama yerim dar diyen kızın farklı bir versiyonudur.

   
 3. ilginç bir durum. bunu diyen öbür gün çıkıp, namaz olmasa abdest kılardım, yabancı dil olmasa ingilizce öğrenirdim, ölmesem intihar ederdim diyecektir. geçiniz...

   
 4. Bunu gerçekten söyleyen varmıdır bilinmez ama söylendiği takdirde ciddi anlamda sıkıntıya dolacak beyan.namazın şartları bellidir.bunu inkar etmek ya da yoksaymak veyahut önemsememek müslümanım diyen birinin yapacağı iş değildir.

   
 5. Anadolu'nun bir köyünde yaşanmış gerçek bir hikayedir.

  köye atanan imam milletin camiye uğramadığını fark eder, kahveye gider kahve ise ful doludur. millete niye namaz camiye gelmiyorsunuz falan diye sorunca ahali de hava soğuk şimdi kim uğraşacak falan der. imam da, madem öyle siz yeter ki gelin abdestsiz de olur der.

  köy ahalisi bu şekilde belli bir süre devam eder ve gel zaman git zaman imam köyden ayrılır, yerine başka bir imam görevlendirilir. yeni imam bir de bakar ki cami doluyor ama abdest yok! nasıl olur böyle şey diye sorar ahaliye, millet de valla senden önceki imam dedi biz de onu uyguluyoruz derler. imam hemen eski imamla bir şekilde irtibata geçer, eski imam yeni imama:

  -ben millete namazı öğrettim sen de abdesti öğret bu iş olsun bitsin der.

   
 6. namaz kılmak istemeyen kişilerin sığındıkları bahanelerden biridir. abdest almak bana çok zor geliyor, keşke abdest olmasaydı, hiç kaçırmazdım namazlarını diye şeytanın abdest konusundaki vesvesesine inanan kişilerin söylediği sözdür. hadi abdestsiz namaz kılınabilir diye bir ayet olsaydı, bu seferde acaba neye bahane bulurlardı diye düşündüğüm konu.

   
 7. Bunu söyleyecek kadar beyni çalışmayan, hödüktür.

  Tamam namaz kılma ama bahane de üretme.kimse namaz kılmıyorsun diye ümüğünü sıkmıyor.

  Tuvalet ihtiyaci oluşturmasa yemek istemem, tuvalete gideyim diye yemek yiyorum demekle aynı durumdur.

  Ben hödüğüm, Bu cümleyi demeseydim angut kalacaktım demek te aynıdır.

  Tanım: ülkede Namaz kılma mak suç değildir.

   
 8. işin kolayına kaçmaya çalışan,tembellikte nirvanaya ulaşmış kişinin saçmalamakta zirve yaptığı ifadesi.

   
 9. Günde 5 vakit kendisine biat edilmesini isteyen bi tanrı nın psikolojik sorunları olmali, o yüzden inanmiyorum demek daha akla yatkin

   
 10. Her şeyde bir denge ve güzellik yaratmış Allah. Alıp da veremediğimiz ya da verip de alamadığımız bir nefes kadar ölümlü ve aciz olduğumuzu bilmek büyüklük taslamamak için yeterli. Onun tek istediği 5 vakit kendisiyle olmamız onunla dertleşmemiz. Şartlarından biride temiz olmamız yani abdestli. Onu gerçekten yanına alınca, o seninle olunca o kadar rahat oluyorsun ki ölüm bile ona ulaşmak oluyor. Karşına alıp savaşınca kendisini tersliklerle ve aksiliklerle öyle hatırlatırlatıyor ki onu görmemek sevmemek hele ki yok saymak mümkün değil. Ölmeyen veya yok olmayan varmı? Sırdaşım ve dertlerimi 5 vakit konuştuğum sonsuz güç sahibi. Benimle ya gerisi teferruat. Cennet ucuz değil, cehennem lüzumsuz değil. Herkes inanacak değilki. Sevmiyorsan bile saygı duy lütfen.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.