Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/90-lardaki-gibi-sarkilarin-yapilamamasi
Yazdırılma Tarihi : 29 Mart 2024 Cuma 12:28

90 lardaki gibi şarkıların yapılamaması

1. ülkemizde ve dünyanın dört bir köşesinde 2000 yılından sonra pop müziğinde bir afallama ve gerileme dönemine girilmesidir. birçok sebebi vardır.

başlıcaları:

- şarkı sözü ve disiplinli etkileyici beste üretememe,

- yapılan şarkıların artık hissiyata dokunamaması ve vasatlıktan öte gidememesi,

- genç ve yeteneksiz, bir şarkıyla ünlü olup devamını getiremeyen şarkıcılar,

- kendisi söz üretemeyen şarkıcının geçmişteki ünlü müzikleri tekrar etmesi,

- yeni neslin pop müzikten yüz çevirip rap müziğe önem vermesi,

- internetin yaygınlaşması sonucu herkesin her müzik türüne kolayca ulaşabilmesi,

- 90'lar pop müzikte ilkler olduğu için çok merak sarıp özel kanalların çoğalmasıyla birlikte aşırı önem kazanması, şimdi ise sayısı artan şarkıcılarla değerinin düşmesi.

- 90'ların ünlü şarkıcılarının geçen yaşları ile birlikte performanslarını yitirmeleri.

18.06.2020 21:40 06asım
  2. Talep ve istek durumudur.

90 lı yıllardaki şarkıları şimdiki gençler o kadar cazip bulmuyor aslında.

şimdi yapılanları dinliyim diyorum çoğunu yarıda kapatıyorum. o kadar değişik geliyor ki bana hele sözleri..

19.06.2020 10:01 Hissya
  3. 90'ların ruhunun hala devam etmemesi sonucu ortaya çıkan durum.

günümüzde şarkılar yazılırken, talep/arz durumuna göre hareket ediliyor. gençler ne istiyorsa onu sunuyorlar ve çoğu da eğlence yerlerinde çalınan şarkılar oluyor. insanlar efkarlanmak yerine eğlence odaklı daha çok. düşünmeden, üzülmeden yaşayalım gerisi boş mantığı hakim gibi.

19.06.2020 13:03 **sude**
  4. Kuşaklar arasındaki farkın müzikteki en belirgin halidir.

19.06.2020 13:28 PozZii