Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

90 da gelen golle tutan kupon

paylaş araştır

1. insanı derinden sevindiren ve bağırıp çağırmaya,çılgınca dans etmeye ya da garip garip hareketler yaparak sevinmesine yol açan durumdur.

kuponda oynanan maçlardan sadece son maça kalınmış olması ve istenilen şekilde maçın devam etmemesi üzerine moraller bozulur ve dakikalar geçtikçe ümitler azalır.

Fakat maçın uzatma dakikalarında gelen bir gol herşeyi değiştirir ve o 90 dakikalık kabus adeta şölene dönmüştür.

2. üniversitede kaldığım yurttaki oda arkadaşımla olan bir anımı hatırlatan kupondur.

eleman sürekli iddia oynuyordu. iyi de anlıyordu bu işten. benim o kadar futbolla ilgileniyor olmama rağmen bu arkadaş bilmem brezilya 2. ligindeki bir takımın o hafta kaç kaç kaldığını pat diye söylerdi. bir kaç sefer iddia oynadığı kırtasiyecinin alt katında bulunan mahzeni andıran yere birlikte de gittik. orada iddia maç sayfalarını satır satır inceleyen insanları görünce bu kadar çalışsalar kesin profesör olurlar diye içimden geçirdim. kim kime hangi ligden benim adını sanını duymadığım takımın maçını sorsa herkes biliyordu. şok olmuştum adeta. aynı ortamda ''attı beyler'' diye sesimi yükseltince bütün kafaların bana dönmesini görmek oldukça hoşuma gidiyordu. çünkü her iddia oynayan şahıs golün kendi oynadığı maçtan geldiğini sanıyordu. çok eğlenceli gerçekten.

neyse, bu arkadaş bir kupon yapmıştı. 1'e 2200 küsür orana sahip. genellikle odada seçtiği maçlar tutuyordu ancak bu kırtasiyeye gittiği zaman orada kendisine illa üç beş maç daha ekletiyorlardı, kuponlar da genellikle bundan yatıyordu. kaç defa ikaz ettim madem oynuyorsun az maç seç, garanti kazan en azından diye. bir türlü dinletemedim. evet, nerede kalmıştık 2200 küsür oran. olay son maça kalmıştı. geçmiş gün tam hatırlamıyorum ama güney Amerika alt liglerinden bir maç idi. dk 80 ve maç 2-0. arkadaş beraberliğe oynamış. bir takımın galibiyetine oynanmasını anlıyorum ama beraberliğe oynama büyük bilgi ve cesaret işi bence. dk 85 gol geldi 2-1, dk 90 2-2 aha lan kupon tuttu rekor kırıyorum falan filan, biz de sevindik tabii.

öyle olmadı ama, dk. 80 iken 2-0 yenik olan takım uzatmalarda da 3. golü attı. sonuç 2-3

kupon yattı, bizim arkadaş da bir hafta yattı öyle yataktan çıkamadı. zor kendine getirdik.

3. cumartesi günü oynanan maçlarda başıma gelen olaydır.

toplamda 4 maç oynamama rağmen, fenerbahçenin galibiyeti,ist.başakşehirin galibiyeti,aston villanın galibiyeti ve bursaspor-karabükspor maçında karşılıklı gol olur şeklindeki oynadığım kuponda gündüz saatlerinde oynanan maçta bursasporun karabüksporu 7-1 yenmesi ve aston villanın kendi sahasında west ham unitedı 1-0 yenmesinden sonra akşam saatlerinde oynanan sivas-fenerbahçe ve balıkesir-başakşehir maçlarındaki deplasman takımlarının galibiyetlerine ihtiyacımızın kaldığı; fenerbahçenin ilk yarıda 2-1 yenik olması ümitleri azaltmışken ilk yarı sonunda galip durumda olan ist.başakşehirin ikinci yarı gol yiyerek berabere konuma gelmesi ile ümitlerin iyice azaldığı, fenerbahçenin 87.dakikada ve uzatmalarda semih şentürkün attığı gollerle deplasman takımlarının galip geldiği ve aklıma trt spikerinin hırvatistan maçındaki "semiiiiiiiih , semiiiiiiiiiih " nidaları gelen olay.

şans bir kere de bize güldü.

4. kombine kupan oluşturan iddaacı yazarın kupondaki bütün maçları tutturması üzerine kalan son maçın öenminin birkaç kat artması ve kupon elde olmak kaydıyla son maçın heyecanla izlenmesine neden olan durum..

5. son ana kadar hüzün,endişe,hayal kırıklığı,gerginlik ve stres hakimken bir anda bayram havasının yaşanılmasına sebep olan, etrafta deli deli koşmaya sebep olan goldür.

6. iddaa oynamadığım için artık sahip olmadığım ve olmak ta istemediğim kupondur.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.