Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

8 ekim

paylaş araştır

1. 2019 yılında salıya, 2004 yılında cumaya rastlayan gün

yeniden doğduğum

yaşamamın anlam kazandığı gün

oğlumun doğum günü

oğluşum demiyorum artık veto yiyorum çünkü böyle yazınca

b, kaç gün önce konuyla ilgili olarak iletiler bölümüne bir kişisel not bırakmıştım. burada kullanmam sorun olmaz diye umut ediyorum.

"2004 yılı bahar ayları havalar ayağını yaza uzatmış....

Günlük güneşlik bir hava...

24 yaşında genç bir kadın.

Hastane çıkışında alınan bir kilo çilek...

Hastaneden iş yerine kadar yürümelik bir mesafe.

Hem taşıdığı canla konuşan hem de o tazecik çilekleri afiyetle yiyen anne adayı bir genç insan.

Alınan kilolar, ödemler, alt üst olan duygu dünyası, değişen hormonlar....

2004 yılı Ekim ayı.

8. günü Ekimin.

Normal doğum diye direnen de aynı kadın, 15 gün bebeğini bekleyen de aynı kadın, Bebeği için ameliyat masasına koşarak yatan da aynı kadın.

Sağlıklı ve hayırlı evlat olsun da temennisi ile kucağa alınan bir bebek.

Lohusalık, bazı sorunlar vs derken bebeğini tam 6 ay mama ile beslemek zorunda kalan ve mamayı her hazırladığında anne sütü veremediği için üzülen bir kadın.

6 ay sonunda mamayı bırakıp (çok şükür) anne sütü ile bebeğini doyurabilen bir anne...

Uykusuz geceler,

Ateşlenmeler,

Diş çıkarıyor,

Oturuyor,

Emekledi,

Yürüyor,

Konuşuyor derken aradan geçen 16 yıl.

39 yaşıma, geriye, evliliğime, aileme, iş hayatıma baktığımda pek çok kazanımım elbette var şükürler olsun.

En büyük lütuf #CanımınDermanı benim için.

16 yıldır ilk kez ayrı bir doğum günü geçireceğiz. Biraz burukluk biraz hüzün elbette var ama O'nu mutlu görmek, huzurlu ve sağlıklı olduğunu bilmek, bulunduğu ortamda iyi olduğunu görmek birazcık telafi ediyor bu hüznü.

Canıma derman oldu gerçekten, yaşadığım/ız pek çok şeyde benimle birlikte olması bana daha da güç verdi.

"Güçlüsün sen Seher, yaparsın, bunun da üstesinden gelirsin, bunu da halledersin, neleri yapmadın ki" cümlelerine mazhar olmamdaki güç 'anne olmam' "

Şükür ki doğurmuşum, anne olmuşum ve oğlum benim evladım olmuş.

Tüm çocuklarla birlikte benim de evladım sağlıklı, huzurlu, mutlu, başarılı ve güzel günler görsün."

2. İçinde bulunduğumuz gün,saatler..

Ekim ayının ilk haftasının son günleri. terazi burcu insanın doğduğu günler benim günlerim.

iyiki doğdun teselya, nice yaşların olsun.

3. benim doğum günüm olmayan gün.

doğanlara nice senelere. doğmayanlar sırasını beklesin.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.