Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

30 yaşına gelmiş bekar ve memur kadın

paylaş araştır

1. ayakları yere basan, yaptığı işi bilen, sorumluluk sahibi kadındır. ancak bekar olmasından mütevellit biraz da güzelse bütün gözler üzerinde olur. evde kalmış dedikoduları ayyuka çıkar.

2. ne yaptığını bilen ve karşısına kendine göre birinin çıkmadığı için evlenmeyen fakat çevresi tarafından ısrarla evlendirilmeye çalışılan kişi

3. görücü gelecekler için ideal gelin adayıdır. hem ekmeğini kazanmaktadır hem de belirli bir yaşa geldiğinden dolayı belli olgunluğa erişmiş ve sorumluluk bilinci gelişmiş kişidir.

4. kadını kategorize eden başlıklardan biri daha...kadının güzelliği, mesleği, gençliği, cazibesi, taktığı küpesi, kıyafeti...Bunlar değildir kadının değerli yapan.salt insan olması hakettigi değeri görmesi için bile yeterlidir.gerisi teferruat ve şekilciliktir.

5. yazar burada sanırım benden bahsetmiş diye şüphelendiğimdir.(gülücük)

evet, 30 lara giriş yapılmıştır lakin evlenmeyi düşünmemesinden mütevellit, evde kalmış dedikodularını duymamaktadır. belirli bir olgunluğa gelmiş olup mantıklı düşünmesi evlenmemesi için gayet iyi bir nedendir.

"evlenenleri de görüyoruz" cümlesi bir numaralı savunmasıdır, dilinden düşmez.

6. Tanımlandığı üzere hem yaş bakımından olgun hemde pozisyon bakımından cazip görünsede kolay kolay tatmin olamayan, beğenmeyen ve veya beğenemeyen, beklentileri maksimum düzeyde özgüven abidesi bir kişilik olarak nitelendirebiliriz..

7. şimdi evlense 50 yaşına geldiğinde çocuğuyla görece büyük bir yaş farkı oluşacak olan kadındır.

8. türk erkeklerinin mantığına bakarsak, memursa 30unda da evlenilir; memur değilse, 28inde evde kalmıştır.

9. güçlü gibi görünen fakat gece olunca evde yalnız olmaktan korkan, aşkı dibine kadar yaşamış terkedilince yada aldatılınca bittiğini hazmedememiş, muhtemel ömrünü yaşlı annesine bakarak tamamlamayı hayal eden, yada 30 yaşını bir geçe mahalle baskısına dayanamayıp mantık evliliği yapacak olan kadındır. 50 yaşında ve bekarsa helal olsun derim. mantık evliliği yapmışsa şanlı bir eşi var demektir. ziraa mantık evliliğinde baştan teslimiyet olduğundan ben seçtim deyip hazmediyorsun.

10. çalıştığı bir işinin de olmasından dolayı kendini kimseye hesap vermek zorunda hissetmeyen bayandır. evlilik konusunda başının etini yiyen çok sayıda kişi vardır. aynı bekar erkekler gibi kimsenin hayatına karışmasını istemez. artık bu yaştan sonrasında mantıklı kararlar alıp hayatını ona göre şekillendirme peşindedir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.