Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/2022-fifa-dunya-kupasi-katar/
Yazdırılma Tarihi : 29 Mart 2024 Cuma 16:01

2022 FIFA Dünya Kupası Katar

1. 2022 FIFA Dünya Kupası, 20 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında Katar'da düzenlenecek olan 22. FIFA Dünya Kupası turnuvasıdır.

ilk ve açılış Maçı Katar ile Ekvator arasındadır.

(Bkz: Dünya Kupası)
    21.11.2022 14:20 IV-Murat
  2. ilk maçın katar ile ekvator ile yapılara açılan 2022 dünya kupasıdır. katar bu maçta hiçbir şey yapamadı. hikaye. normaldir aslında fenerbahçeli e. valencianın golleri ile ekvator katarı 2-0 yendi.

bu maçta çok ilginç bir ofsayt oldu o kadar görüntülere ragmen hala tatmin olamadı. çünkü ekvatorun bir golü sayılmamış oldu. sayılsa valencia 3 golle hatrick yapacaktı.

ekvator baskın oynadı, iyi de oynadı. zorlanmadı

katar da hiçbir varlık gösteremedi. hele katarın teknik direktörü hep tırnak yedi, yalandan bağırdı çağırdı. kendi de biliyordu varlık gösteremeyeceğini kerata.

bir ilginç durum ise ekvatorlu taraftarların hep bir ağızla biraz isteriz diye bağırmaları ve katarlılara para para işareti yapmalarıdır. komik

21.11.2022 14:20 IV-Murat
  3. finalinin 18 aralıkta olacağı dünya kupası. favorim arjantin. messiciyiz kardeşim biz.

21.11.2022 16:06 RAİFEFENDİİ
  4. evimden uzakta olduğum için henüz herhangi bir maçını izleyemediğim etkinlik. favorim yok, tahminim ise almanya veya Hollanda'nın kupayı alması.

21.11.2022 23:18 ali mühendis
  5. 2 maçın ingiltere ile iran maçının olduğu kupadır.Zaten sonucu belli olan maçtı farkta bekliyordum neticede 6-2 ingiltere aldı. Bu maçın özelliği ise iran 1 korner bile kullanamamış olmasıdır. Bizim eski günlerimiz gibiydi.galiptir bu yolda mağlup gibi.

22.11.2022 12:37 IV-Murat
  6. bu arada;

Yıl olmuş 2022, ülkeler düzeyinde en büyük futbol organizasyonu. Ekranda skor yok, dakika yok. 8 gol olmuş 4 dk özet. Golün tekrarı tek sefer o da 3 saniye.

ince ayrıntılara önem vermeyen katarın düzenlediği organizasyon.

22.11.2022 12:41 IV-Murat
  7. dört yılda bir gelen organizasyon.

gelelim 3 üncü maça senegal hollanda maçı ve bu maçı hollanda 2-0 aldı.

ama bence maçın hakkı senegaldi. tecrubesizlik diyelim. bir başka deyişe Senegal, hiç hak etmediği bir mağlubiyet yaşadı, Hollanda'da oyuna da pek hakim olamadı genel olarak iyi bir maçtı. senegal hakkını vererek oynamaya çalışıyor.

4. cü maç ise abd galler. Abd gol attı sevinemedim galler gol attı sevindim. abd ye gıcığım kardaş. maçın 2ci yarısını seyredemedim uykum geldi. abd golünü gördüm baya iyi geldiler ve gol oldu neticede. galler penatıyla atmış golü

22.11.2022 12:48 IV-Murat
  8. beklediğim maç bugun olan turnuva

aslında beklemekten ziyade messiyi izlemek istiyorum

ilk golu attı arjantin ve penaltı da olsa gol messiden :)

22.11.2022 13:28 Renjiro
  9. dünya kupasının ilk suprizi suudi arabi-arjantin amçıdır. Maçı izledim arjantin sağdan soldan saldırıyor giriyor çıkıyor atlıyor zıplıyor. ofsayt denen şeyle gol atamıyorlar.

ama araplar iyi geldi 2 tane çaktı. vee arjantin 36 maçlık yenilgi serisi de bozuldu.

ben ronaldo hayranıyım.

sevindim yani.

polonya meksika karşılaşmasında da ünklü usta Lewandowski penaltıyı atamadı atamadı değil kaleci kurtardı. böylelikle maç 0-0 bitti yani.

gelelim fransa avustralya maçına. fransayı secdim diri ve akıllı oynuyorlar fena değiller

kupanın favorilerinden fransa.

Mbappe, grizman dempele filan bu takımda ileri uç sivri yani..

23.11.2022 10:55 IV-Murat
  10. dünya kupası ile alaka seviyem :

yayla yollarında göç katar katar...

23.11.2022 14:47 dermess