Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

20.05.2020 izmir'de camilerde çav bella çalması

paylaş araştır

1. spoiler

bugün izmirin karşıyaka ve buca ilçeleri başta olmak üzere birçok camide yaklaşık 10-15 saniye boyunca çav bella çalması durumu.

2. hiçbir partiyi desteklemem , hiç kimseyi körü körüne savunmam ama böyle olaydan koskoca şehrin nasıl dinsiz olunduğunun çıkarıldığını merak ettiğim olay.

eğer kendi kendine sevinen ve paylaşım yapan varsa da kendini bağlar. ben de izmirliyim ama bin şükür içimizde allah korkusu taşıyan insanlarız elhamdülillah. bu olayda da kısa süreliğine kasıtlı ya da kasıtsız bilemiyoruz bir hata olmuş ve soruşturması başlatılmış zaten.

yunandan daha yunan olan, keşke yunan kazansaydı diyebilecek kadar çamura batmış bozuk zihniyetli şahsı desteklemektir.

yoksa bana ne chp den bana ne imamoğlundan ondan bundan..

bugün kayseride bir kişi ingiltere bayraklı havlusunu kurutmak için balkona astı diye olaylar çıkmış adam hakkında soruşturma başlatmışlar. biz de bundan yola çıkıp esenboğa havalimanında sözde kürdistan bayrağı asanlara mı laf sayalım.. bir hata olmuş belli ki.. olması gerekenden daha katı kural uygulanmış.ama böyle yaptılar diye tüm kayseri şöyle tüm konya böyle demenin anlamı yok...

3. chp ile gavurlukla ne ilgisi olduğunu anlayamadığım ve gerçekten fena tahrik edilen konu.

kuran kurslarında vakıflarda çocuklar tecavüze uğrarken ağzını açmayacaksın

imamlar fuhuş yaparken o çeneni kapatacaksın

ve bu konu olunca mı chp zihniyeti deyip bir ili komple gavurlukla suçlayacaksın?

fazlaca abartılan olay.

4. saygısızlıktır.

hiçbir kesimle birlikte anamam ama yapanın birşeyleri eksik diyebilirim.

5. içine pislik bulaşmış insanlara çamur atma fırsatı veren aşağılık bir olaydır

6. insanlar arasında ikilik oluşturma çabası içerisinde olan kişilerin çirkin eylemi. insanlar birbirini yesin, onu suçlasın bunu suçlasın sizde ellerinizi ovuşturun. şimdiden o zihniyet bu zihniyet denmeye başladı. yaptığınız meyvesini vermeye başladı. yıllarca ülke olarak bu ikiliğin ceremesini çok çektik ve hala da çektirmeye çalışıyorlar.

Peygamber efendimiz yahudilerle beraber yaşamış ve hiç bir zaman da yahudileri öldürün, evlerinden atın ya da ibadethanelerine zarar verin dememiş ve o dönemde de hiçbir müslüman bir yahudiye zarar vermemiş. islamiyet işte bunu gerektirir. gerçek müslümanlıkta budur.

bu işi yapan kişiler tespit edilsin ve gerekli olan ceza da verilsin. ortalığı karıştırmaya çalışanlara da gülün geçin, değmez çünkü.

7. acaba konya ve kayseride o kadar pislik olayların dönmesi sonucu biz de konyayı kayseriyi mi suçlayalım dedirten kesinlikle tasvip etmediğim olay.Ezan da bayrak gibi kutsalımız bizim. Dalga geçilmesi, alay edilmesi asla kabul edilemez. bu olaya sebep olanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

8. Mesajımın sebepsizce silindiği konu.

Hemcinslerine gayri ahlaki yazılan mesajları görmezden gelenler,benim mesajlarımı silmişler.

Yazdıklarımın arkasında olduğum mesajları tekrar yazmıycam nasılsa herkes okudu.

9. ezandan çok daha hayırlı bir alamettir .

ezan nedir ? muhammed ve tayfasının oturduğu yerden insanları camiye çağırmak uydurduğu makamlı çağrıdır .kuranda var mı yok , cami kuranda varmı , o da yok ... kutsal mı değil tabiki ...

ya çav bella ? çav bella işçidir, emektir, isyandır, haktır, halktır , uyanıştır ...çav bella bu olaya itiraz edenlerin haklarını savunan halk şarkısıdır . işte din öyle bir afyon ki insanlar bu gerçeği bile göremeyip çav bellaya itiraz edyorlar ..

ha bir de şöyle bir ironi var ; çav bella arapça çalsaydı camilerden hepsi amin diyecekti, yazık, çok yazık ...

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.