Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

yazılı kağıtlarını 15 günde okumayan öğretmen

paylaş araştır

1. ya çok yoğun olarak çalıştığından dolayı sınav kağıtlarını okuyacak vakti olmayan ya da yazılıları pek sallamayan öğretmendir.

2. Kağıtları kaybetme ihtimali yüksek okmakla beraber, bununla beraber öğrencilere:"sınavınız çok kötü tekrar sınav yapacağım demesi ihtimali de yüksektir."

3. farkında olmadan öğrencilerin derse olan güdülenmelerini azaltan öğretmendir.

4. öğrencilerini on beş gün boyunca merakta bırakan kişidir. bazı öğretmenlerim yazılı kağıdını alır almaz okuyordu.

yüksek not bekleyen öğrenciler meraktan çatlama seviyesine bile gelirler bu günlerde.

5. eskide kalan öğretmen neslidir.

artık hemen okunuyor en fazla 2güne sisteme düşüyor

6. hızlı kağıt okuma, ölçme değerlendirme işlemlerinin çeşitlenmesiyle ilgili olabilir.

bütün sınavlarımızı klasik usulde oluyorduk.

hatta bazen soruları kendi kağıtlarımıza elle yazıyorduk.

çoktan seçmeli, boşluk doldurma, doğru-yanlış tarzı sorularla pek karşılaşmıyorduk.

kulakları çınlasın bizim matematik hocaları teori ve ispatı bile istiyordu.

7. O 15 günlük süre güncel yönetmelikte 10 güne düşmüş durumda.

Öğretmenler de yazılı haftalarında, yazılı okuma robotuna dönüşür, bir an evvel okuyayım da bitsin diye. Zaten ben bekletmeyi sevmem, her zaman hızlı okurum. Branşım da buna müsait.

Öğrenciler için yazılıyı olmak zor, öğretmenler için yazılanları okumak. Verdiğini alabildiğin kağıtları görmek memnuniyet verici, bomboş kağıtlar ise üzüntü kaynağı.

8. Öğrencileri merakta bırakıp onlarin aşkını şevkini kıran öğretmendir. Bence yazılı kağitlari geciktirmeden hemen okunmalıdır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.