1 2 3 4 5 6 7 8

sözlükspor ilk 11

paylaş araştır şikayetçiyim

1. sözlük bir futbol kulübü olsa nasıl olur mantalitesiyle eski yeni isimlerden olabildiğince harmanlanarak oluşturulan bir takımdır.

not: kadroda yer bulamayanlar antrenmanlarda daha sıkı çalışmalılar. bazı mevkilerde birden fazla aday olmasına rağmen seçimde olabildiğince adil davranılmaya özen gösterilmiştir. hedefimiz her maça farklı bir 11 ile çıkmak.

takım şu şekilde oluştu:

-------------------------------------------microoop--------------------------------------------

ice.man---------------------mrs bahar----------------------buşra------------------------science63

sim.ya---------gubaz------------------------idal----------------------med-czr-------------omayraaa

-------------------------------------------radore-------------------------------------------------

1.microoop= seninle kalecilerden az çekmedik. o yüzden lamı cimi yok seni kaleye yazıyorum. üzerine gelen topları yumrukla ya da tekmeyle uzaklaştırırsan kafi, zaten ankara'dasın ne demek istediğimi çok iyi anlarsın abi. *gülücük*

2.ice.man= sözlükte sağ denince aklıma gelen ilk isimlerden. sağ bek oynar herhalde.

4.mrs bahar= defansın bel kemiği. şimdiden ''ama ben futboldan anlamam'' dediğini duyar gibiyim. ancak defans işte takımın arkasını toplar dersem anlarsın ve en iyisini yaparsın. gelene bam, gidene güm.

5.buşra= eskiyi getir, yeniyi götür kampanyaları gibi sürekli eski başlıkları güncelleme güzelliğinden dolayı al-ver olayının en yoğun yaşanacağı yere yazıyorum. eminim mrs bahar ile bol bol al-ver yaparak iyi anlaşacak ve rakip forvetlere göz açtırmayacaksınız.

3.science63= hayatım boyunca sol kanattan bir adım olsun ayrılmadığım için kendimi sol beke yazıyorum. halı sahada bile sol bek oynarım.

7.sim.ya= sağ denince aklıma gelen başka bir isim. sağ açık için başka alternatif olamaz.

6.gubaz= saman alevi gibi sözlükte bir var bir yok olma özelliğinden ötürü kontratak oynayacak takımımız için patlama süratinden faydalanacağımız yerde oynayacak. ayrıca özellikle sağa yakın yazdım.

10.idal= messi'miz yok ama o var. 10 numara, takımın maestrosu olarak başka isim kimse öneremez herhalde. koskoca sözlüğü yönetiyor, bir takımı atağa mı çıkaramayacak. hadi bakalım ara paslar, trivela falan. *gülücük*

8.med-czr= sözlükteki paslaşmalarına mütevellit onu hemen omayraaa'nın yanına yazdım. artık bol bol ver kaç yaparlar. ha bu arada sık sık rakip takıma bindirmeleri de ihmal etme.

11.omayraaa= sol açık. herhalde mevkisi için kimsenin itiraz etmeyeceği birkaç isimden biridir. sol çizgi için biçilmiş kaftan.

ve 9.radore= yırtıcı tek forvet. sözlüğe yaptığı o kadar sayısal katkıdan sonra takıma skor anlamında da faydası olur düşüncesiyle ileri uca yazıyorum. hadi bizi mahcup etme.

2. sözlükte paylaşımlarda bulunarak katılım sağlayan yazarların oluşturduğu ve yüksek hayal gücüyle birlikte yaratıcılık içeren başlık.

gökhan gönülün mevkiisinde olmak gurur verici tabi, başlık sahibine teşekkürlerimizle.

3. bireysel oynayanlar ne kadar yaygın olsa da zaman zaman kollektif bir anlayışla atağa kalktığımız, on bir kişilik değil "çok bir kişilik" sözlük yazarları.

http://sozluk.memurlar.net/konu/kiskanclik/2.sayfa

buradan da görüleceği gibi kendi aramızda güzel paslaşmalar yaparak savunmayı yıprattığımız, kasvetli havaları dağıttığımız anlar olmuştur. tebessüm.

(Bkz: Ortak yaşam alanı)(Bkz: allahını seven defansa gelsin)
  4. ne yazsam, nasıl anlatsam, ne kadar gülsem dediğim, zeka ürünü, şapka çıkardığım başlık.

(tebessüm)

efendim bir de not düşelim madem;

eskiye merak sardığımızdan değildir elbet başlık güncelleme telaşımız.

"hele bir sorun niye"

sormadınız hiç şimdiye kadar, ben de söylemeyeceğim o halde, derdimiz başkadır vesselam.

(tebessüm)

5. ben tek siz hepiniz oğlummm diye karşılık vereceğim takımdır. ( mr. smile, smayli)

yine de bunlar güzel şeyler. başlığı açan arkadaşı tebriq eder başarılarının devamını dilerim.

6. görünce gülümseten başlık...

krokiyi iyice inceledim.konumlandırıldığım yer güzel havadar.defansın da belkemiği olduğuma göre o an yanlış hareket yapan uyuyan olursa,saçını çekmek ittirip kaktırmak ve en etkili silahım olan trip yapmak suretiyle düzeni sağlarım diye düşünüyorum.

ee bizim de hatrı sayılır bir basketbol bilgimiz var hani.

7. bir anda kendimi üç direk arasında bulduğum kadrodur.

Kaleci olmak sahadaki yalnızlık bir yerde; daha da ötesi, arkadaşlarına karşı bir yabancılaşma. aslında sahaya çıkan takımın bir parçasısın ama görevin ve gayen apayrı.

Olsundu..

Diğer yandan direklerle sohbet etmek, topa hal hatır sormak ve ceza sahasına olan aidiyeti tatmış olmak güzel şeylerdir belki. topu, ceza alanını ve direkleri ayrı ayrı seveceğim belki. topun havada süzüldüğü yarim saniyelik süre içinde, topla konuştuğumda, onun yöneldiği tarafa doğru yöneldiğimde, eldivenle topun iki aşık gibi havada birbirleriyle kucaklaştığı an "kurtarıcıyım ben" diyeceğim. şimdi gidin ve gözünüz arkada kalmadan oynayın.

8. sözlükte en çok yorum yapanlardan oluşan ilk 11'dir. ilerleyen haftalarda bu 11 değişecektir. science güzel tespitlerde bulunmuş gülümsedim açıkçası.

9. sözlüğe katılan diğer yazar arkadaşların da kadroya girmeleri için daha fazla katılım sağlamaları gereken takım. sağ bek olarak öncelikli görevim olan defansif görevimi sözlüğü savunarak az önce ifa ettiğimi düşünüyorum. -gülücük-

10. futbol takımının hazır olduğunu üye ve yazarların gaza gelerek daha çok yükleneceğini düşündüğüm ve gülümsediğim bir başlık

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam